به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی استودیو هورخش، نشر مارکوزیا که پیش از این دو جلد نخست مجموعه رمان‌های گرافیکی (آخرین داستان) با عنوان "جمشید طلوع" و "جمشید طلوع 2" را به زبان انگلیسی منتشر کرده بود، در ادامه این روند نسخه انگلیسی رمان‌های گرافیکی "جمشید غروب" و "جمشید غروب 2" نوشته اشکان رهگذر را منتشر می‌کند.

این انتشارات رمان گرافیکی دوجلدی "جمشید غروب" را با عنوان "جمشید 3" را از 10 جولای (11 تیرماه) و رمان گرافیکی "جمشید 4" را از 5 آگوست (14 مردادماه) به شکل آنلاین در سایت آمازون و دیگر سایت‌های معروف فروش کتاب آنلاین و به شکل فیزیکی در کشورهای انگلیسی‌زبان ازجمله آمریکا، انگلستان و استرالیا منتشر می‌کند.

رمان‌های گرافیکی "جمشید" به‌عنوان پیش درآمدی برای انیمیشن سینمایی "آخرین داستان" در استودیو هورخش تولیدشده‌اند. این مجموعه چهارجلدی با برداشتی آزاد از شاهنامه فردوسی، قصه دوران پادشاهی جمشید را به تصویر می‌کشند.

استودیو انیمیشن هورخش از سال 1384 در زمینه تولید آثار انیمیشنی، رمان‌های گرافیکی و بازی فعالیت می‌کند و انیمیشن سینمایی "آخرین داستان" به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر نخستین انیمیشن بلند سینمایی این استودیو است که با برداشتی آزاد از شاهنامه به روایت قصه ضحاک، کاوه آهنگر و آفریدون می‌پردازد.

انیمیشن سینمایی "آخرین داستان" تاکنون موفق به کسب 9 جایزه ملی و بین‌المللی شده است.

نشر مارکوزیا که دفتر اصلی آن در لندن است، به شکل تخصصی از سال 2005 درزمینه انتشار رمان گرافیکی "گرافیک نوول" و کمیک فعالیت می‌کند.