به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخستین جلسه هیات تجدید نظر رسیدگی به تخلفات ناشران در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روز چهارشنبه اول خرداد ماه با حضور نیکنام حسینی‌پور، هومان حسن‌پور، محمد کاظم شمس، احمد کمالی‌نژاد، حامد سهرابی، حجت‌الاسلام علیرضا سبحانی‌نسب و نادر قدیانی در معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

بر اساس مصوبه این جلسه، ناشرانی که نسبت به آرای صادرشده در نمایشگاه کتاب تهران اعتراض دارند، می‌توانند تا پایان خردادماه نسبت به ارائه مدارک و مستندات به دبیرخانه هیات تجدید نظر مراجعه کنند.  

در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تعداد 191 رای برای ناشران متخلف صادر شد که این آمار نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

تاکنون 40 ناشر اعتراض خود را به هیات تجدید نظر سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارسال کرده‌اند.

ناشران متخلف در صورتی که نسبت به آرای صادرشده اعتراض دارند، می‌توانند با به همراه داشتن مستندات و مدارک مربوطه به دبیرخانه هیات تجدید نظر به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، بین فلسطین و برادران مظفر جنوبی، پلاک ۱۰۸۰، طبقه دوم، دبیرخانه هیات تجدید نظر رسیدگی به تخلفات ناشران مراجعه کنند.