به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی برنامه، این همایش توسط شبکه جهانی آموزش و پژوهش علمی (یوسرن) با همکاری و حمایت موسسه توسعه هنرهای معاصر، خانه هنرمندان، کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو در دانشگاه علامه طباطبایی، گروه هنری چامه و خوش هنر در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان برگزار شد.

در این همایش حمیدرضا نمازی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و پژوهشگر اخلاق و فلسفه، احسان رضایی داستان‌نویس و منتقد ادبی، حلیه صبورنژاد پژوهشگر ارتباطات، رسانه و علوم اجتماعی و بهاره جهاندوست پژوهشگر شاهنامه و ادبیات و کارگردان نمایش، درباره ویژگی‌های اشعار شاهنامه در کنار زدن مرزهای سیاسی و جغرافیایی و تاکید بر خردورزی و صلح‌طلبی در قالب داستان‌ها و سرگذشت شخصیت‌های این اثر کهن سخنرانی کردند.

مفهوم جهان وطنی، اهمیت مرزها و اشکال مختلف جهانی شدن با نگاهی تطبیقی به داستان های شاهنامه از دیگر موضوعاتی بود که در این همایش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این مراسم، اعضای گروه هنری چامه و گروه موسیقی "خوش هنر" به سرپرستی آیدین بیات به اجرای نقالی و موسیقی سنتی از داستان‌های شاهنامه پرداختند.

در همایش "شعری به وسعت جهان"، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران، محمدحسین مهدویان کارگردان، مسعود حبیبی معاون پارلمانی سازمان نظام پزشکی ایران، محمود فاضل عضو شورای عالی نظام پزشکی، شهاب‌الدین صابونچی رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران، محمدجواد عبدالرحمانی مستندساز، فرهاد قاسمپور رییس اداره فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش، وحیدرضا قناعتیان مدیر نمایش مسابقات فرهنگی دانش‌آموزی، زهره بحرالعلومی مدیرعامل موسسه اوریگامی روشنا و بهار ابوتربیان مدیرعامل موسسه خیریه بچه‌های سیب سرخ، محبوب احمدی‌زاد منتقد رسانه و برخی از شخصیت‌های فرهنگی، ادبی و هنری حضور داشتند.