به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مراسم "رونمایی از تازه‌های ترجمه و نشر در عراق" روز پنج‌شنبه 12 اردیبهشت، در غرفه‌ سازمان فرهنگ و ارتباطات برگزار شد.

سودابه ملایری مدیرکل بخش آفریقا-عربی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، درباره‌ کتاب‌های ترجمه شده اظهارکرد: "العداله و المساوات" کتابی است از سلسله‌ درس‌هایی با موضوعات تربیتی و کاربردی از بیانات امام خمینی(ره) که با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق و با مشارکت موسسات و ناشران بومی منتشر شده است.

او درباره‌ کتاب بعدی ترجمه شده، توضیح داد: کتاب "هذا قائدی" درباره زندگی و شخصیت مقام معظم رهبری است که با مشارکت ناشران بومی و در قالب طرح ارزشمند تاپ به انتشار رسیده است.

ملایری درباره‌ کتاب "هذا قائدی""، افزود: در این کتاب مطالبی با سبکی نوین و منحصر به فرد، به همراه تصاویر مرتبط از مقام معظم رهبری نگاشته شده، طوری که شخصیت ایشان را به مخاطبان جهان عرب معرفی کند. در این کتاب خواننده از تولد، تحصیل، سبک زندگی، شخصیت و با مدیریت مقتدرانه ایشان در زمان انقلاب و دوران دفاع مقدس بخوبی آشنا می‌شود. همچنین شخصیت ایشان در کلام حضرت امام (ره) و بزرگان دین و فرهیختگان مختلف آورده شده و در پایان کتاب مصاحبه‌ای از نزدیکان ایشان منتشر شده است.

او ادامه داد: کتاب "النظام و تطبیق القانون" بر اساس بیانات امام راحل، کتاب "تذکّری" ترجمه‌ کتاب "یادت باشد" و کتاب "نظم امرکم" ترجمه‌ کتاب "کار باید تشکیلاتی باشد" از بیانات رهبری درباره کار تشکیلاتی نگاشته شده است.

ملایری در توضیح کتاب "نظم امرکم"، تاکید کرد: در این کتاب ضرورت کار تشکیلاتی و آثار و برکات آن، شاخص‌ها و بایدهای تشکیلات موفق انقلابی، آفت‌شناسی، وظایف مدیر و اعضای تشکیلاتی بیان شده و با توجه به استقبال عموم در مدت سه سال به چاپ سیزدهم رسیده است.

در این مراسم امیر بیگ‌محمدی مدیر آژانس ادبی تماس، گفت: طی سال‌های گذشته توجه خاصی به ترجمه‌ ادبیات پایداری شده و ناشران زیادی در ایران نظیر انتشارات شهیدکاظمی، تاکنون در این حوزه 20 عنوان کتاب را به زبان عربی ترجمه کرده‌اند.

سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار "خواندن توانستن است" تا 14 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.