به گزارش هنرآنلاین براساس اخبار رسیده، مسابقه کتابخوانی "منجی عالم بشریت" به همت مدیریت امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری با همکاری مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۲ به مناسبت اعیاد شعبانیه و ولادت امام زمان(عج) برگزار می‌شود.

سوالات این مسابقه از خلاصه کتاب "امام زمان آرزوی بشریت" نوشته آیت‌الله‌العظمی مدرسی طرح شده است.

علاقه‌مندان برای دریافت فایل خلاصه کتاب و سوالات مسابقه می‌توانند اینجا کلیک کنند.

شرکت‌کنندگان تا ۱۵ اردیبهشت فرصت دارند تا پاسخ‌های خود را به‌ صورت یک عدد ۱۰ رقمی به شماره ۲۰۰۰۱۸۳۷۴۵ پیامک کنند.

 

کتاب "تاریخ اباضیه" منتشر شد

نویسنده در این کتاب به تاریخ نشات مذهب اباضیه تا تشکیل امامت اباضی در عمان و نقش ائمه اباضی در ایجاد نظام امامت و جنبش‌های مذهبی عمان در قرن‌های نوزدهم و بیستم و مبارزه آنان با وهابیت، استعمار انگلیس، جنگ‌های بریمی، نهضت علمای عمان، جنگ ظفار، تشکیل حکومت مدرن سلطان‌قابوس، تغییر نظام امامت به نظام افتا دینی و تحول در نشر معارف اباضی سخن گفته است .

در این پژوهش از تعداد زیادی از اسناد موجود در آرشیو بریتانیا، قطر، عربستان و عمان و نیز کتب خطی موجود در کتابخانه‌های نزوی، سیب و مسقط بهره برده است.

علی‌اکبر ضیایی پژوهشگر سابق انستیتو بین‌المللی اندیشه و تمدن اسلامی وابسته با دانشگاه بین‌المللی مالزی است که در زمان حضور در مالزی مطالعات میدانی متعددی درباره جریا‌ن‌های اسلامی انجام داده است .

کتاب‌های قومیت‌های مسلمان در جنوب شرق آسیا و افراط گرایی دینی در جنوب شرق آسیا از دیگر کتاب های او است.

شایان ذکر است علاقه‌مندان به تاریخ مذاهب اسلامی و عمان می توانند این کتاب را در غرفه انتشارات طه در نمایشگاه بین‌المللی تهران تهیه کنند.