به گزارش هنرآنلاین به نقل از ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ایوب دهقانکار با اشاره به برگزاری  پنجمین جلسه شورای سیاست‌گذاری این دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: در ابتدای این جلسه، شعارهای پیشنهادی با لحاظ رویکرد اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نقش و کارکرد نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفتند و در نهایت با نظر اکثریت اعضای شورا شعار "خواندن؛ توانستن است" به عنوان شعار سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران انتخاب شد.

دهقانکار با اشاره به فضای حاکم بر جامعه، شرایط روز و اقتضائات ملی و بین‌المللی کشور توضیح داد: شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کتاب تهران به اتفاق آرا تاکید داشتند که مسایل اخیر کشور هم‌چون اقدام نابخردانه دولت آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و نیز ضرورت توجه به مسایل استان‌های سیل‎زده و... به عنوان محورهای اصلی، اساسی و راهبری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران لحاظ شوند. 

او ادامه داد: در این راستا برنامه‌هایی نیز از سوی اعضای شورا پیشنهاد شد که مقرر شد پس از بحث و کارشناسی اطلاع‌رسانی شوند. همچنین با توجه به اهمیت فعالیت‌های علمی و فرهنگی نمایشگاه کتاب تهران و میزان تاثیرگذاری آن بر مخاطبان و فضای فرهنگی نمایشگاه مقرر شد با هدف ارتقائ کیفی و محتوایی برنامه‌های پیشنهادی از سوی اشخاص، نهادها، سازمان‌ها و ناشران جهت اجرا در نمایشگاه کتاب تهران توسط کارگروهی 5 نفره بررسی شوند.

دهقانکار تصریح کرد: با توجه به ضرورت تامین رفاه و آسایش ناشران و بازدیدکنندگان و جلوگیری از بروز حوادث و اتفاقات غیر مترقبه مقرر شد تیم اجرایی نمایشگاه با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای مسئول و ذی‌ربط پیش‌بینی‌ها و تدابیر لازم را اتخاذ نمایند. 

در پنجمین جلسه شورای سیاست‌گذاری سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که به ریاست دکتر محسن جوادی برگزار شد، محمود آموزگار، علی اکبر اشعری، فریدون عموزاده‌خلیلی، علی‌اصغر سیدآبادی، میثم نیلی، یحیی دهقانی، داریوش نویدگویی، ابراهیم حیدری، مهدی اسماعیلی‌راد، محمدجواد مرادی‌نیا، قادر آشنا، ایوب دهقانکار و امیرمسعود شهرام‌نیا حضور داشتند.

سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار "خواندن؛ توانستن است" از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.