به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی با اعلام این خبر اظهارداشت: پنج جلد از مجموعه 14 جلدی "هشت قصه از زندگی معصومین" برای گروه سنی (ج) و (د) و در قالب "کتاب‌های پروانه" برای نوجوانان منتشر شده است و جلدهای بعدی این مجموعه که به زندگی چهارده معصوم اختصاص دارد، در دست انتشار است.

او ادامه داد: این مجموعه تاکنون در پنج جلد به قلم مسلم ناصری و با تصویرگری اسماعیل چشرخ در هر یک از عنوان‌ها هشت داستان از زندگی پیامبر اسلام(ص)، حضرت زهرا(س)، امام علی(ع)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) از دوران کودکی تا شهادت را برای نوجوانان روایت می‌کند.

به گفته سعیدی، هر یک از عناوین مجموعه "هشت قصه" در قطع وزیری و با شمارگان دوهزار نسخه و با قیمت 80 هزار ریال در قالب "کتاب‌های پروانه" توسط به‌نشر منتشر شده است.

سعیدی با اشاره به عناوین این مجموعه تصریح کرد: "رازهای زیر تاک" عنوان هشت قصه از زندگی پیامبر اسلام (ص) است که "یکی همه جا هست"، "رازای زیرتاک"، "پیک مهربان"، "خرمای نارس"، "سنگ سیاه مقدس"، "روز تاریک"، "مردی که تنها نماند" و "برادرم، من اسیر دست توام" عنوان داستان‌های این اثر را تشکیل می‌دهند.

او "روز تلخ، شب شیرین" را عنوان یکی دیگر از داستان‌های این مجموعه اعلام کرد که هشت داستان از زندگی حضرت علی(ع) را روایت می‌کند و افزود: "هدیه روشنایی"، "قموص"، "کوچک‌ترین جانشین"، "اسب پرنده من"، "چهل خنجر و ماه کامل"، "روز تلخ، شب شیرین"، "جنگاور دلاور" و "شب بی‌پایان" عناوین داستان‌های این اثر هستند.

سعیدی به جلد بعدی این اثر با عنوان "پیراهن دوستی" که هشت قصه از زندگی حضرت زهرا(س) را روایت می‌کند، اشاره کرد و افزود: نویسنده در این اثر هشت قصه با عناوین "پیراهن دوستی"، "گرده‌های طلایی نان"، "اشکی بر زخمی"، "یادگاری"، "باران مروارید"، "گردنبند"، "خالی، اما پر از آفتاب" و "اذان ناتمام" را نگارش کرده است.

مدیرعامل به‌نشر در ارتباط با عنوان "نکند فرشته بودند" که هشت قصه از زندگی امام حسن(ع) را برای کودکان بازگو می‌کند، توضیح داد: "درست شبیه پدربزرگ"، "غریبه‌ای که به او دروغ گفته بودند"، "گل‌های من کجایید؟"، "سفره مهربانی"، "مهمانی کوچک"، "ماموریتی برای قتل"، "نکند فرشته بودند" و "کمین‌گاه ناامن" عناوین این قصه‌ها را تشکیل می‌دهند.

او با اشاره به جلد بعدی این اثر که با عنوان "گل سرخ آزادی" هشت قصه از زندگی امام حسین(ع) را برای کودکان روایت می‌کند، یادآور شد: "مهمان کوچک دوست داشتنی"، "دلاور جوان"، "هدیه‌ای از خزانه‌دار بهشت"، "پسر چشم کبود"، "گل سرخ آزادی"، "سپاه تشنه"، "تکه نان شادی بخش" و "آخرین یاور"‌‌‌ عناوین داستان‌های این جلد را تشکیل می‌دهند.