به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت؛ سید عباس صالحی به مناسبت برپایی نهمین همایش سراسری هنرمندان کیش که 25 تا 28 بهمن برگزار شد، پیامی صادر کرد.

در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هنر، گوهر تابناکی‌ست که می‌توان در آن، چگونه زیستن ملتی را از گذشته‌های دور تا به امروز به تماشا نشست. گوهری که آینه تمام نمای اشک‌ها و لبخندها، پیروزی‌ها و شکست‌ها، بن بست و گشایش‌ها و فراز و نشیب‌های ثبت شده در مدار تاریخی یک ملت است.

هنرمندان با بهره‌گیری از الهامات و توانمندی‌های  خاصی که در مسیر خود آگاه و ناخودآگاهشان به ودیعه نهاد شده، به ثبت اطراف خویش همت می‌گمارند این ثبت در صور مختلف هنر تجلی یافته و هرکدام دریایی از چگونه نگریستن و ژرف کاوی در آن است.

بدین‌گونه است که تکریم و ارج نهادن به هنرمندان و به ویژه پیشکسوتان این عرصه که کوله‌باری از تجربه‌های گرانبها را بر دوش دارند، ارج نهادن به هنر، آرمان‌ها و کیان این سرزمین پهناورست. در این میان، موسسه هنرمندان پیشکسوت با تلاشی بی‌شائبه در طول سال‌های گذشته تا به امروز و با مهرورزی تمام در این راه مهم گام‌های محکمی برداشته که امید است با افقی روشن ادامه یابد. اینجانب به سهم خویش این تلاش‌ها را پاس می‌دارم و برای همه عزیزان سفری خوش آرزومندم.

درود بی‌پایانم را پذیرا باشید.

سید عباس صالحی