به گزارش هنرآنلاین به نقل از شهر کتاب مرکزی، مراسم بزرگداشت و آشنایی با آثار و فعالیت‌های نجف دریابندری با حضور چهره‌های ادبی و هنری و با سخنرانی مژده دقیقی، رضا رضایی، شمیم مستقیمی و ماکان زهرایی، چهارشنبه اول اسفند ساعت 18 برگزار می‌شود.

به همین مناسبت رونمایی از تیزر فیلم "نجف دریابندی، یک دور تمام" به کارگردانی شمیم مستقیمی و چاپ جدید و نسخه کامل "بیلی باتگیت" با ترجمه نجف دریابندی، در این مراسم در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

شمیم مستقیمی، کارگردان فیلم "نجف دریابندری، یک دور تمام" درباره این فیلم، گفت: این تنها فیلم مستندی است که از دریابندری ساخته شده است. این فیلم در سال‌های 87 تا 89 فیلمبرداری شده، در دوره‌ای سخت که هم‌زمان با بیماری و درگذشت همسر او خانم راستکار بود. دریابندری در این دوره روزهای سختی را می‌گذراند و بعد از آن هم دیگر توان خود را از دست داد.

او درباره محتوای این فیلم، توضیح داد: دریابندری در این فیلم درباره ترجمه، نگاه و سبک کاری، منش و تصمیمات زندگی‌اش صحبت کرده است.

کارگردان این مستند درباره ویژگی این اثر اظهارداشت: اگر کسی دوست داشته باشد با نجف دریابندری در یک میهمانی خودمانی، چند دقیقه‌ای بنشیند، دیدن این فیلم حتما برایش لذت‌بخش خواهد بود.

ماکان زهرایی نیز درباره کتاب تجدید چاپ شده "بیلی باتگیت"، گفت: این اثر حاوی یک گفت‌وگوی کامل با این نویسنده و مترجم ارزشمند کشور است که پس از سال‌ها توقف، تجدید چاپ شده و رونمایی خواهد شد.

 این مراسم با همکاری سایت هاشور و شهر کتاب مرکزی برگزار می‌شود و هم‌زمان با پخش تیزر، فروش آنلاین و تماشای فیلم در این سایت نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

شرکت در این مراسم برای عموم علاقه‌مندان آزاد است. شهر کتاب مرکزی در خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از خیابان استاد مطهری، نبش کوچه کلاته واقع شده است.

گفتنی است به مدت هفت روز، تمامی آثار نجف دریابندری که توسط انتشارات کارنامه به چاپ رسیده در فروشگاه مرکزی شهر کتاب در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.