به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره "سخنوران آرمانی"، این رویداد فرصتی برای بالا بردن اعتماد به نفس، کشف استعدادها و افزایش بازده علمی و فرهنگی دانش‌آموزان در قالب یک سخنرانی جذاب و قانون‌مند است که با پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان تهران و با شعار "ایده‌ها ارزش گفتن دارند"  برگزار و در پایان به نفرات برگزیده جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

این رویداد دانش‌آموزی با محوریت ایده‌پردازی علمی و سخنرانی برگزار خواهد شد و دانش‌آموزان حاضر در این رویداد بر اساس علاقه‌‌مندی‌های علمی و ایده پردازی‌های خود برای آینده ایران دسته‌بندی می‌شود و بر همین اساس شعار این رویداد در چهلمین سال شکوفایی انقلاب اسلامی، "ایران آرمانی" انتخاب شده است.

 مهندس محسن توسلی دبیر اجرایی این جشنواره، درباره جزییات این رویداد فرهنگی آموزشی، گفت: این رویداد در قالب مسابقه‌ای برگزار می‌شود و در روزهای برپایی دانش‌آموزان  باید روی سن بیایند  و سخنرانی ایراد کنند. هر دانش‌آموز باید موضوع سخنرانی‌اش را از قبل مشخص و از طریق سایت موسسه اعلام کند. با توجه به موضوعات اعلام شده وقت حدود 5 دقیقه‌ای می‌دهیم که شرکت‌کنندگان در حضور سه نفر داور سخنرانی کنند. ملاک داوران این رویداد برای داوری ایده‌های جدید و نحوه ایراد سخنرانی هر شرکت کننده است.

به گفته او، برای افزایش اعتماد به نفس دانش‌آموزان حاضر در این رویداد و رسیدن شرکت‌‌کنندگان به سطح  مطلوب برای ایراد سخنرانی و به منظور رعایت عدالت، روز چهارم بهمن کارگاهی با حضور نیما کرمی از مجریان نام‌آشنای کشور برگزار گردید و دانش‌آموزان با اصول سخنرانی‌، ‌فن بیان و اجرای صحنه‌ای آشنا شدند.

موسسه پژوهشی فرهنگی آرمان در طی برنامه‌ریزی برای برگزاری این همایش و به منظور شرکت دانش‌آموزان از تمامی اقشار جامعه و برقراری عدالت اجتماعی که یکی از شعارهای مهم نظام آموزشی جمهوری اسلامی ایران است ضمن مذاکرات مثبت با ارگان‌های مختلف توانست نظر مثبت مجموعه مدارس صبح رویش(کودکان کار) را برای شرکت دانش‌آموزان این مجموعه به صورت بورسیه در این همایش آموزشی جلب کند.

 همچنین قابل ذکر است که انجمن اوتیسم  حمایت همه جانبه خود را از برگزاری همایش فن بیان و اصول سخنرانی، اعلام کرده و در طی برگزاری این همایش با برپایی غرفه‌ای  نسبت به آگاه‌سازی شرکت‌کنندگان و مدعوین محترم درباره بیماری اوتیسم اقدام می‌کند.

این رویداد از 27 بهمن تا سوم اسفندماه سال جاری در تالار فرهنگ آموزش و پرورش استان تهران برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانند به وب سایت (ACRinst.com) مراجعه کنند.

لازم به ذکر است در پایان به برگزیدگان و نفرات برتر این رویداد، جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.