به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این کارگاه آموزشی ساعت 14 روز سه‌شنبه 9 بهمن ماه در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

شرکت در این کارگاه آموزشی برای کلیه ناشران آزاد است و علاقه‌مندان برای ثبت‌نام جهت حضور در این کارگاه آموزشی و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند تا پایان وقت اداری روز دوشنبه 8 بهمن ماه با شماره 38512403  تماس بگیرند.

بر اساس این گزارش، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای حمایت از اقتصاد نشر و نیز تسهیل ورود علم به کشور در چند ماه اخیر تعاملاتی با سازمان توسعه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و معاونت ارزی بانک مرکزی با هدف حذف ثبت سفارش گمرکی واردات کتاب و تخصیص ارز نیمایی به این موضوع انجام داده است.

با پی‌گیری‌های به عمل آمده ثبت سفارش به منظور واردات کتاب به کشور حذف و به زودی سامانه‎ای در سازمان توسعه تجارت راه‌اندازی خواهد شد تا آن دسته از واردکنندگان کتاب‌های خارجی که خواستار دریافت ارز نیمایی از طریق ثبت سفارش هستند، بتوانند حواله ارزی خود را پس از تایید معاونت امور فرهنگی دریافت کنند.