به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی انتشارات مدرسه، در این خبر آمده است: کودکان آسیب‌پذیرترین گروه جامعه انسانی، نخستین کسانی هستند که در معرض هجوم مستقیم مشکلات و فشار‌های ناشی از زندگی بزرگ‌تر‌ها قرار می‌گیرند و آن را تحمل می‌کنند.

امروزه در کشور‌های مختلف میلیون‌ها کودک در سراسر جهان به دلایل بی‌سرپرستی، ضعف در بنیان خانواده و... تن به کار اجباری و مواد مخدر و...می‌دهند و به تعبیری حقوق آنان نقض می‌‌شود.

البته اسلام، بیش از مکتب‌هاى دیگر، براى کودکان، این گروه آسیب‌پذیر جامعه - حقوق قایل شده است، زیرا با رعایت این حقوق، آینده کشور با وجود انسان‌هاى شایسته، تضمین خواهد شد.

اما تا چه میزان مسوولین به ویژه والدین که بیشترین مسوولیت را در قبال کودکان دارند از این قوانین مطلع هستند و آن‌ها را به کار می‌گیرند. البته  مقالات و نوشته‌های زیادی در این مورد به قلم حقوقدان‌ها و...به رشته تحریر در‌آمده است. اما کتاب "سواد حقوقی کودک" علاوه بر آشنایی حقوق کودکان، در سه بخش به نکات آموزشی حقوق دانش‌آموز از پیش دبستان تا دبیرستان و قوانین مرتبط با‌ آن پرداخته است. 

در بخش اول: اصول و مبانی حقوق کودک از دیدگاه اسلام و اعلامیه‌های جهانی، در بخش دوم پودمان‌های آموزشی حقوق کودک و در بخش سوم قوانین و مقررات حمایت از حقوق کودک مورد توجه است.

کتاب "سواد حقوقی کودک" در 208 صفحه با قیمت 35هزارتومان در فروشگاه‌های سراسر کشور  و فروشگاه مجازی انتشارات مدرسه به آدرس enma.ir در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.