سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین، شهرام شفیعی نویسنده و طنزپرداز، درباره آثاری که آماده انتشار دارد به هنرآنلاین گفت: جلد 7، 8 و 9 مجموعه "قصه‌های من و بچه‌هام" آماده چاپ است و به زودی جلد هفتم آن توسط انتشارات زرافه منتشر می‌شود. هر جلد این مجموعه شامل 5 قصه به صورت کمیک استریپ است. یک طرف کتاب متن و در مقابل تصاویر به صورت استریپ کشیده شده است.

به گفته او، جلد دوم مجموعه "فرودگاه بی‌شعورها" نیز به زودی توسط انتشارات نیستان به چاپ می‌رسد.

شفیعی ادامه داد: این مجموعه کتاب‌ها حاوی داستان‌هایی طنز است و برای بچه‌ها جذابیت دارند. قصه‌ها به گونه‌ای طراحی شده که مخاطب برای کشف جدید دوباره به کتاب مراجعه کند.

او با این توضیح که اغلب قصه‌ها از زندگی الهام گرفته شد‌ه‌اند، گفت: در این مجموعه کتاب‌ها به آموزش غیرمستقیم گرایش دارم و به تجربیات زندگی بچه‌ها پرداختم. قصه‌ها خیلی ایده‌پردازانه و فانتزی هستند ولی شکل انتزاعی ندارند. با خواندن این کتاب‌ها چند دستاورد هم‌چون مطالعه کردن و از ادبیات بهره‌مند شدن، گرفتن آموزه‌ها و سرگرم شدن برای بچه‌ها اتفاق می‌افتد.

شفیعی با تاکید بر این که نوشتن این مجموعه داستان‌ها ادامه دارد و پایان هیچ‌کدام مشخص نیست، تصریح کرد: چند سال پیش این گرایش در وجودم ایجاد شد و به نوعی این آثار را میراث فرهنگی در ادبیات کودک و نوجوان می‌بینم. در غرب کتاب‌هایی منتشر می‌شوند که نسل‌های مختلف آن را می‌خوانند و دنباله‌دار هستند. در ایران چنین آثاری نداشتیم که یک نویسنده قصه‌های دنباله‌داری بنویسد و تا این اندازه طولانی باشند. در نوشتن این قصه‌ها رکورد 6-7 سال دارم و می‌تواند تا 50 سال هم ادامه داشته باشد.

به تازگی از این نویسنده جلد سوم مجموعه "ماجراهای آقای خرمالو" توسط انتشارات نیستان و جلد 6 مجموعه "قصه‌های من و بچه‌هام" از سوی انشارات زرافه به چاپ رسیده است.

شهرام شفیعی نویسنده، طنزپرداز، ژورنالیست و مدرس ادبیات داستانی است. او از سال 1366 انتشار آثارش را در مطبوعات و از 1367 به صورت کتاب آغاز کرد. تاکنون بیش از صدوهشتاد عنوان کتاب از او منتشر شده از جمله "جزیره بی‌تربیت‌ها" (پنج جلد) "قصه‌های غرب وحشی" (پنج جلد)، "قصه‌های من و بچه‌هام" (10جلد)، "بگو ما هم بخندیم" (9 جلد)، "بوی جوراب را قرض نده" (پنج جلد) و "ماجراهای آقای خرمالو" (پنج جلد).

آثار این نویسنده در چند جشنواره برگزیده شده و به چند زبان خارجی ترجمه و به چاپ رسیده است. شفیعی  اکنون دبیر شورای داستان انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.