به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، هجدهمین دوره نمایشگاه کتاب وین 16 تا 20 آبان در مرکز نمایشگاهی شهر وین برگزارمی‌شود. 

این نمایشگاه به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد صنعت نشر، کتاب و ادبیات در اتریش محسوب می‌شود که با همکاری اتحادیه ناشران اتریش و بخش خصوصی برگزار خواهدشد. جمهوری اسلامی ایران نیز امسال برای ششمین بار در این نمایشگاه شرکت می‌کند. براساس تفاهم‌نامه تبادل غرفه با این نمایشگاه غرفه ایران در این دوره 18 مترمربع است.

200 عنوان کتاب در زمینه‌های ادبیات داستانی، ادبیات پایداری، ایران‌شناسی، دین، کودک و نوجوان، هنر و آموزش زبان فارسی در غرفه ایران به نمایش گذاشته می‌شود.

معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی طرح "گرنت" به‌منظور تسهیل در امر فروش کتاب‌های ایرانی، دیدار و ملاقات با رئیس نمایشگاه کتاب وین، ملاقات با رئیس اتحادیه ناشران اتریش، رونمایی از کتاب "گل‌وبلبل"(گزیده ۱۲ قرن شعر ایران به زبان آلمانی-فارسی) و دعوت از ناشران برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ازجمله فعالیت‌هایی است که در مدت برگزاری نمایشگاه در غرفه ایران دنبال می‌شود.