به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی به‌نشر، سیداحمد میرزاده با اعلام این خبر اظهارداشت: نشست "ادبیات دینی؛ چیستی، اصول وعناصر" با تاملی دوباره در حوزه ادبیات دینی و با حضور سیدعلی‌محمد رفیعی نویسنده و منتقد ادبی، یکشنبه 6 آبان‌ماه سال جاری در دفتر انتشارات آستان قدس رضوی واقع در خیابان کارگر شمالی، بعد از چهارراه نصرت، کوچه شهید طاهری، طبقه سوم برگزار می‌شود.

او به حضور علاقه‌مندان به حوزه ادبیات دینی در این نشست اشاره کرد و افزود: این نشست به عنوان آغاز سلسله جلساتی است که قرار است تجربه‌های نوشتن در ارتباط با حوزه دین برای کودکان و نوجوانان پی‌گیری و بررسی شود.

معاون تولید به‌نشر با بیان این که خروجی این جلسات تدوین کتابی با عنوان "ادبیات دینی، چیستی، اصول، مبانی و شگردها" برمبنای سخنرانی رفیعی خواهد بود، تصریح کرد: در جلسات آینده این نشست‌ها که با حضور نویسندگان ادبیات دینی در حوزه کودک و نوجوان برگزار خواهد شد، کتابی با محتوای تجربه‌های نویسندگان حوزه دین که قصه‌های دینی برای کودکان و نوجوانان نگارش می‌کنند، تهیه و تدوین خواهدشد.

میرزاده با اشاره به این که محتوای این نشست‌ها، ادبیات داستانی دینی با جهت‌گیری گروه کودک و نوجوان برنامه‌ریزی شده، گفت: ماحصل این نشست‌ها تدوین کتاب‌هایی است که برای کارشناسان و نویسندگان حوزه ادبیات داستانی مفید فایده خواهد بود.

او بهبود کیفیت ادبیات داستانی دینی را بر مبنای تجربه‌های نویسندگان از مسیری که تاکنون طی شده هدف اصلی برگزاری سلسله نشست‌های "ادبیات دینی؛ چیستی، اصول و عناصر" دانست و افزود: در برگزاری این نشست‌ها از 40 نفر از نویسندگان حوزه ادبیات داستانی دینی که در این چهار دهه برای ادبیات دینی قلم زده‌اند دعوت به حضور شده است که به مرور در این مراسم حضور پیدا خواهند کرد.

میرزاده ابراز امیدواری کرد برگزاری این گونه نشست‌ها به منظور ارتقای کیفیت حوزه ادبیات داستانی دینی سیر بهتری در آینده این حوزه داشته باشد.