به گزارش هنرآنلاین، نشست هفتگی شهر کتاب، سه‌شنبه ۲۴مهر، ساعت ۱۶:۳۰ به برنامه "اتریش می‌خواند" اختصاص دارد که با داستان‌خوانی آلویس هوتشنیگ و ترجمه علی‌اصغر حداد برگزار و درباره‌ ویژگی ادبیات امروز اتریش بحث و گفت‌وگو خواهدشد.

هر سال در هفته آخر مهرماه، هفته کتاب اتریش با عنوان "اتریش می‌خواند" در شهرهای مختلف اتریش و دیگر کشورها با برنامه‌های کتاب‌خوانی برگزار می‌شود.

آلویس هوتشنیگ نویسنده‌ معاصر اتریشی است. او در سال ۱۹۵۹ در شهر برگ در دراوتال اتریش به ‌دنیا آمد و به عنوان نویسنده آزاد هم اکنون در شهر اینسبروک زندگی می‌کند.

در سال ۱۹۸۹ کتاب داستانی "خاتمه" را نوشت که برایش جایزه استان کرنتن را به ارمغان آورد. در سال ۱۹۹۰ داستان "نوعی از خوشبختی" منتشر شد. او در سال ۱۹۹۲ در مسابقه "اینگه بورگ باخمن" جایزه استان کرنتن را در شهر کلاگن فورت به خود اختصاص داد و در همان سال رمان "دستان لئونارد" را ارائه کرد.

در سال ۱۹۹۴ نمایشنامه "بخشایش" در شهر وین به اجرا در آمد. در سال ۲۰۰۰ دومین رمان او "اتاق لودویگ" به بازار عرضه شد.

در سال ۲۰۰۲ برنده جایزه "ایتالو سوه‌وو" شد و در سال ۲۰۰۸ جایزه "اریش فرید" و در سال ۲۰۱۱ جایزه "گرت یونکه" را دریافت کرد.

در سال ۲۰۰۶ مجموعه داستان "بچه‌ها آرام نمی‌گیرند" و در پاییز ۲۰۰۹ مجموعه داستان "در حال نشسته می‌شود بهتر فرار کرد" از هوتشنیگ منتشر شد. تعدادی از آثار این نویسنده به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، سوئدی، اسلوونیایی، کرواتی و ترکی ترجمه شده است.