سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین: عرصه فرهنگ و هنرراهی بس دشوار و پرفراز و نشیب است که تنها کسانی این راه را تا سرمنزل مقصود طی می کنند که دشواری‌ها و سختی‌های آن را به جان خریده و در کنار حلاوت و شیرینی کار از این مسیر سخت عبور کرده باشند. در این راستا چهره‌های شاخص فرهنگی که در هر منطقه و محله‌ای شاید بتوان آنها را یافت از ارزش و اعتبار بسیاری برخوردارند.

 مدیریت فرهنگی هنری منطقه 13 در همین راستا و با هدف پاسداشت جایگاه چهره های شاخص عرصه فرهنگ و هنر و نیز توجه خاص به فعالان حوزه های مختلف فرهنگی ساکن در منطقه 13؛ عصر روز چهارشنبه 13 تیرماه سال جاری طی مراسمی با حضورمسئولین و چهره های فرهنگی کشور از سالها تلاش در عرصه فرهنگ نشر از عباس جهانگیری مدیر انتشارات بین المللی حافظ تقدیر می کند.

گفتنی است جهانگیری  فعالیت خود را در ابتدا ازسال 1345 با فروش کتب مختلف در فروشگاهی در محدوده شرق تهران آغاز و سپس از سال 1355 اقدام به چاپ و نشر کتاب هایی در زمینه سبک زندگی ، هنر ، آموزشی ، صنایع دستی مدرن و سنتی نمود. قابل ذکر است کلیه کتابهای مورد طبع کاربردی بوده و قابلیت کار آفرینی برای مقاطع مختلف سنی را دارد که از این میان  تعداد زیادی از آنها درجشنواره های مختلف  موفق به کسب رتبه های برتر، تقدیر نامه و جوایز به مولفین و مترجمین شده است.

 درسال  1378 انتشارات حافظ به مدیریت عباس جهانگیری ؛ اقدام به تاسیس بزرگترین نمایشگاه و فروشگاه کتاب در فضایی با وسعت 400 متر در منطقه 13 تهران در خیابان دماوند تهران کرد که دارای پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا و نیز دکوراسیونی زیبا و فضایی دلنشین و آرام و در دو بخش کودک و نوجوان - بزرگسالان و همچنین آثار منتشر شده از بزرگترین نویسندگان، مترجمین و ناشران بزرگ کشور بود .

این موسسه انتشاراتی ازسال 1362تا کنون  در بیش از2 الی 3 نمایشگاه کتاب بین المللی خارج از کشور از جمله آلمان – ژاپن - انگلیس – روسیه – هند و بلاروس و... حضورداشته و در نمایشگاه های فوق اقدام به معرفی آثار و ادبیات فرهنگ ایرانی نموده و اغلب به خاطر ایجاد ارتباط و عرضه کتابهای مناسب ؛ موفق به دریافت تقدیر نامه و کسب عنوان ناشر نمونه گردیده است.

لازم به ذکر است سالها تلاش عباس جهانگیری در حوزه فرهنگ نشر و خدمت به فرهنگ کتاب و کتابخوانان در منطقه 13 ؛ شهر تهران و ایران اسلامی از جمله دلایل خاصی بود که منجر به برگزاری این مراسم بزرگداشت شد. زمان برگزاری این مراسم همانطور که پیش از این  اشاره شد چهارشنبه 13 تیر ماه 1397 ساعت 15 در سالن خیام فرهنگسرای امید می باشد.

علاقه‌مندان جهت حضور در این مراسم می توانند در تاریخ یادشده به فرهنگسرای امید به نشانی : بالاتر از میدان شهدا ؛ خیابان 17شهریور شمالی ؛ خیابان خشکبارچی ؛ بوستان خیام ؛ فرهنگسرای امید مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 33355204 تماس بگیرید.

 برای دنبال کردن برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگ سرای امید می‌توانید در پیام رسان سروش به نشانی @omidfarhangsara.ir  و اینستاگرام فرهنگسرا به  نشانیfarhangsara_omid   مراجعه کنید.