سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین: وجیهه سامانی - دبیر شانزدهمین دوره جایزه "قلم زرین" - درباره اعلام نتایج کاندیداهای گروه شعر بزرگسال جایزه "قلم زرین" گفت: آخرین جلسه داوری گروه شعر بزرگسال روز چهارشنبه ٢ تیرماه در محل انجمن قلم و با حضور بنده و سه داور محترم این گروه برگزار شد که طی پنج ساعت بحث و تبادل نظر و جمع‌بندی امتیازات، از میان کلیه آثار چاپ‌شده در سال ٩٦ در حوزه شعر بزرگسال، که طبق لیست دریافتی از خانه کتاب ٣٠٥٧ عنوان کتاب بود، آثار زیر به عنوان کاندیدای دریافت جایزه "قلم زرین" انتخاب و معرفی شد:

١-ساکن چو آب و روان چون ریگ؛ تقی پورنامداریان

٢-دلنخواهی؛ محمدحسین انصاری‌نژاد

٣-لیلی آذر؛ آذر سعادتمند

٤-سیاه‌مست سایه تاک؛ مرتضی امیری اسفندقه

٥-عشق سوزان است؛ مهدی جهاندار

٦-تحیر؛ سیدحمید رضا برقعی

٧-اسفار آفتابگردان؛ عباس باقری

٨-به رنگ درنگ؛ محمد مرادی

٩-مرز ما عشق است؛ سیدمحمدمهدی شفیعی

١٠-سفرنامه با صاد؛ سیدمهدی موسوی

سامانی ارزیابی داوران این بخش از آثار چاپ‌شده سال ٩٦ را چنین عنوان کرد: خوشبختانه در حوزه شعر بزرگسال شاهد آثار بسیار خوب و فخیمی بودیم. این از تعدد کاندیداهای این بخش هم مشهود است. رقابت به حدی تنگاتنگ و امتیازات نزدیک به هم بود که تیم داوری تصمیم گرفتند ۱۰ عنوان کتاب را به عنوان کاندیدای جایزه قلم زرین معرفی کنند تا در نهایت، در روز چهاردهم تیرماه، مصادف با روز ملی قلم، کتاب برگزیده این بخش که شایسته دریافت جایزه قلم زرین است، معرفی شود.

دبیر شانزدهمین دوره جایزه "قلم زرین" همچنین افزود: اخبار و اطلاعات و اسامی کاندیداهای گروه‌های شعر کودک و نوجوان، داستان بزرگسال و پژوهش و نقد ادبی، متعاقبا اعلام خواهد شد.