سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین: حسین یعقوبی؛ نویسنده، روزنامه‌نگار و مترجم با اعلام خوشحالی از استقبال گرم مخاطبان از نمایشگاه گفت: ایراد بسیاری از آدم‌هایی که بسیار صحبت می‌کنند، این است که بسیار کم کتاب می‌خوانند و این دو موضوع رابطه‌ی مستقیمی با هم دارند.

یعقوبی که در غرفه نشر چشمه حضور پیدا کرده بود، درباره‌ی تاثیرگذاری شعار نمایشگاه امسال "نه به کتاب نخواندن" بر مردم اظهار کرد: تا زمانی که نیاز کتاب‌خواندن در مردم ایجاد نشود، هیچ نکته‌ای تاثیرگذار نیست. من به عنوان یک نویسنده با ارایه‌ی کار خوب و ارتباط بهتر با مخاطب، سعی می‌کنم که سهم خودم را در تشویق مردم به کتاب‌خوانی انجام بدهم.

نویسنده‌ی کتاب "خرمگس و زن‌ستیز" ادامه داد: کتاب باید تبدیل به یک ارزش شود نه اینکه ما هر وقت بیکار و بی‌حوصله هستیم به سراغ کتاب خواندن برویم. وقتی مردم کتاب بخوانند، عمیق می‌شوند و براحتی حکم و نظر نمی‌دهند و بیشتر به حرف‌هایشان فکر می‌کنند. ایراد بسیاری از آدم‌هایی که زیاد صحبت می‌کنند، این است که بسیار کم کتاب می‌خوانند و این دو موضوع رابطه‌ی مستقیمی با هم دارند.

یعقوبی در پایان پیغامی با محتوای "مردم، علاوه‌براینکه کم کتاب می‌خوانید، کتاب بد هم زیاد می‌خوانید" را برای اهالی کتاب‌خوان بیان و خاطرنشان کرد: بسیاری از کتاب‌های بازاری و رمان‌های زرد تیراژ بالایی دارند در صورتیکه هیچ محتوا و مضمونی همچون کتاب کافه پیانو که تیراژ بسیاری داشت، ندارند. البته قسمتی از این قضیه هم به مد شدن بازمی‌گردد چراکه؛ مردم به موضوع و نویسنده‌ی کتاب دقت نمی‌کنند و بیشتر تیراژ بالا و موارد دیگر برایشان مهم است. من به مردم پیشنهاد می‌کنم که کتاب خوب بخوانند و سطحی فکر نکنند.

گفتنی است، سی‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار "نه به کتاب نخواندن" از تاریخ 12 تا 22 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.