به گزارش هنرآنلاین، "انجیل به روایت پیلات" اثر اریک امانوئل اشمیت با ترجمه گلچهر دامغانی است که در تاریخ‌های 26 و 27 فروردین ساعت 20، در خانۀ فرهنگ و هنر مانا خوانش می‌شود.

علیرضا ثانی فر و میثاق زارع خوانشگران (بخش فارسی) این نمایش هستند و گلچهردامغانی خوانشگر (بخش فرانسه) است.

این سری رمان خوانی‌ها که کاری از واحد ادبی "خانۀ فرهنگ و هنر مانا" است مخاطبین را دعوت به شنیدن "بخش‌هایی" از یک رمان مطرح جهان، به زبان فارسی و زبان اصلی اثر می‌کند که هر دو توسط بازیگران خوانش خواهند شد و ترجمۀ اثر از زبانی‌ست که رمان به آن نوشته شده و نه زبان واسطه.

گفتنی است؛ هدف خانۀ فرهنگ وهنر مانا با انجام سری رمان خوانی‌هایی از این دست، آشنا کردن هرچه بیشتر مخاطب به امر ترجمه ادبی‌ست. چراکه به دلیل نداشتن نظارت‌ها و حساسیت‌ای لازم، این روزها شاهد سهل انگاشتن این امر حرفه‌ای از جانب برخی هستیم که به راحتی نه تنها ترجمه را نادیده می‌گیرند، بلکه حتا نام نویسنده اصلی اثر را هم گاه به فراموشی می‌سپرند و ذکری از آن نمیکنند.

سایر عوامل این اجرا عبارتند از: مجری طرح: گلچهر دامغانی و خانۀ فرهنگ و هنر مانا، طراح گرافیک : پیام صیادی، منشی طرح: پگاه محمودوند، روابط عمومی: مریم رودبارانی و عکاس: زهرا عرب نژاد.

علاقمندان برای شرکت در این رمان خوانی می‌توانند بلیت را از سایت تیوال خریداری کنند.

لازم به ذکر است که عواید  فروش بلیت‌های روز اول صرف کمک به بیماران ای ابی (کودکان پروانه‌ای) می‌شود‌.

"خانه فرهنگ و هنر مانا" با مدیریت ستاره اسکندری که به تازگی افتتاح شده و میزبان جشنواره تئاتر فجر و همچنین حامی جشنواره تئاتر تجربه بوده است، واقع در نشانی بلوار کشاورز، وصال شیرازی، کوچه شاهد، پلاک 6 است.