به گزارش هنرآنلاین، سریال "پایتخت 5" به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه‌کنندگی الهام غفوری با مشارکت سازمان هنری اوج  اواسط اردیبهشت ماه با ضبط نماهای هوایی از منطقه شیرگاه استان مازندران کلید خورد.

تصویربرداری مجموعه "پایتخت" در فصل ٥ تا ١٠ روز دیگر در شمال کشور ادامه دارد و گروه به تهران بازخواهند گشت تا پس از یک پیش تولید کوتاه مدت چند روزه در لوکیشن بعدی مشغول به کار شوند.

الهام غفوری تهیه کننده سریال "پایتخت" گفت: تا امروز ٢٥ درصد از کل سریال تصویربرداری شده است و حدود یک هفته تا ١٠ روز دیگر در شمال کشور کار خواهیم کرد و بعد از آن با یک پیش تولید کوتاه مدت اقدام به بازسازی لوکیشن‌های خارجی در داخل کشورخواهیم کرد و سپس بخش‌هایی را که در کشور خودمان شرایط بازسازی‌اش وجود ندارد خارج از کشور تصویربرداری خواهیم کرد.

پایتخت

تهیه کننده "پایتخت" در خصوص اضافه شدن بازیگران جدید نیز اظهار کرد: قطعا چند بازیگر اصلی در ادامه  و بر اساس فیلمنامه به ما اضافه خواهند شد.

غفوری درباره امیر حسین خنجری بدلکار سریال "پایتخت" که دچار حادثه شده بود بیان کرد: این اتفاق همه اعضای خانواده "پایتخت" را نگران و متاثر کرد. خدا را شکر که لطف خدا شامل حال‌مان شد و این حادثه به خیر گذشت. آقای خنجری تحت درمان هستند و الحمدالله حال عمومی شان خوب است. قطعا تا پایان مراحل درمان کنار او خواهیم بود.

پایتخت

تهیه کننده سریال "چک برگشتی" در ادامه گفت: گروه بلافاصله بعد از شمال راهی فرودگاه امام خمینی ( ره) خواهند شد و ضبط سکانس‌های فرودگاه برنامه بعدی ما پس از مازندران خواهد بود.

غفوری در پایان از اضافه شدن خشایار الوند به تیم نویسندگان سریال از قسمت سوم به بعد خبر داد و افزود: با پایان سریال "دیوار به دیوار" خشایارالوند نیز با ما به عنوان یکی از نویسندگان همراه خواهد بود.

سریال "پایتخت" در این یک ماه اخیر در چند لوکیشن اصلی در استان مازندران از جمله شیرگاه( خانه نقی، خانه ارسطو، رودخانه، مسجد، آرایشگاه و...) ، بابل کنار، قائم شهر، ساری  و ...تصویر برداری داشته  و طبق برنامه ١٠ روز دیگر کار در شمال کشور ادامه خواهد داشت.

پایتخت

بازیگران:محسن تنابنده، احمدمهرانفر، علیرضا خمسه، ریما رامین فر، نسرین نصرتی، هومن حاجی عبدالهی، بهرام افشاری، ساراونیکا فرقانی، مجتبی بلال حبشی، مصطفی بلال حبشی، سلمان خطی و...،