سرویس سینمایی هنرآنلاین: برگزارکنندگان جشنواره فیلم کن، "بر مبنای یک داستان واقعی" (Based on a True Story) تازه‌ترین ساخته رومن پولانسکی را به فهرست فیلم‌های بخش رسمی جشنواره اضافه کردند. این فیلم در بخش خارج از مسابقه روی پرده می‌رود.

امانوئل سینیه بازیگر فرانسوی و همسر پولانسکی و ایوا گرین دیگر بازیگر فرانسوی در تریلر روان‌شناختی "بر مبنای یک داستان واقعی"  بازی می‌کنند. داستان درباره یک نویسنده (سینیه) است که زنی وسواسی (گرین) زندگی و ذهن او را به خطر می‌اندازد.

اولیویه آسایاس کارگردان و فیلمنامه‌نویس فرانسوی که سال پیش برای درام فراطبیعی "خریدار خصوصی" با بازی کریستن استوارت برنده جایزه بهترین کارگردان جشنواره فیلم کن شد، فیلمنامه "بر مبنای یک داستان واقعی" را با همکاری پولانسکی نوشته است.

"بر مبنای یک داستان واقعی" اولین فیلم پولانسکی 83 ساله بعد از درام "ونوس در پوست خز" در 2013 است. این فیلم فرانسوی‌زبان با اقتباس از رمان تحسین‌شده‌ای به همین نام به قلم دلفین دو ویگا ساخته شده است که سال 2015 منتشر شد و جایزه رنودو و جایزه Goncourt des Lyceens را دریافت کرد.

پولانسکی که تابعیت دوگانه فرانسوی-لهستانی دارد، سازنده فیلم‌هایی چون "بچه رزماری"، "محله چینی‌ها"، "مستأجر" و "پیانیست" است. او برای "پیانیست" برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی شد. امانوئل سینیه پیش از این در فیلم‌های "دیوانه‌وار"، "ماه تلخ"، "دروازه نهم" و "ونوس در پوست خز" با پولانسکی همکاری کرده است.

در همین حال برگزارکنندگان جشنواره کن، فیلم انگلیسی‌زبان "میدان" (The Square) به کارگردانی روبن اوستلوند کارگردان سوئدی را به فهرست فیلم‌های بخش مسابقه اصلی اضافه کردند.

الیزابت ماس و دامینیک وست در این فیلم بازی می‌کنند که در خلاصه داستان آن آمده است: یک تجربه هنری قرار است با مشارکت عامه مردم در یکی از میدان‌های یک شهر مهم اروپایی برپا شود، اما اوضاع به هم می‌ریزد و...

اوستلوند کارگردان فیلم "فورس ماژور" است که سه سال پیش برنده جایزه داوران بخش نوعی نگاه کن شد. دو فیلم "غیرعمدی" (2008) و "Play" تولید 2011 ساخته او هم در این بخش جنبی نمایش داده شد.

در همین حال، فیلم‌های "La Cordillera" به کارگردانی سانتیاگو میتره با بازی ریکاردو دارین و "عبور از آینده" (Walking Past the Future) ساخته لی رویجان به فیلم‌های بخش نوعی نگاه اضافه شدند. "La Cordillera" سومین فیلم بلند داستانی میتره آرژانتینی است که در 2015 برای فیلم "پائولینا" جایزه هفته منتقدان کن را برد.

"Le Venerable W" تازه‌ترین فیلم "سه‌گانه اهریمن" باربت شرودر با موضوع برمه، همین‌طور "Carre 35" به کارگردانی اریک کاراواکا در بخش نمایش‌های ویژه نمایش داده می‌شوند.

آندره تشینه فیلمساز کهنه‌کار فرانسوی نیز با نمایش تازه‌ترین فیلمش "Nos années folles" تقدیر می‌شود.

پدرو آلمودوار کارگردان و فیلمنامه‌نویس اسپانیایی ریاست داوران بخش مسابقه اصلی هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن را به عهده دارد که 17 تا 28 مه برگزار می‌شود.