آنونس هشتمین فیلم مجموعه سینمایی "جنگ‌های ستاره‌ای" بالاخره منتشر شد.

سرویس سینمایی هنرآنلاین: شرکت‌های دیزنی و لوکاس‌فیلم جمعه شب در نشست تجلیل از سری فیلم‌های "جنگ‌های ستاره‌ای" در اورلاندو در فلوریدا، اولین آنونس فیلم "جنگ‌های ستاره‌ای: آخرین جدای" (Star Wars: The Last Jedi) را منتشر کردند.

داستان "آخرین جدای" از جایی آغاز می‌شود که "جنگ‌های ستاره‌ای: نیرو بیدار می‌شود" (2015) به پایان رسید. فیلمنامه را راین جانسن نوشته و کارگردانی کرده است.

مارک همیل، آدام درایور، دیزی ریدلی، جان بویگا، اسکار آیزاک، لوپیتا نیونگو، دونال گلیسن، آنتونی دانیلز، گوئندولین کریستی و اندی سرکیس در هشتمین فیلم مجموعه سینمایی "جنگ‌های ستاره‌ای" بازی می‌کنند. بنیسیو دل تورو، لورا درن و کلی ماری تران بازیگران جدید مجموعه هستند.

کری فیشر هم - که 27 دسامبر درگذشت - در فیلم بازی می‌کند. قرار بود فیشر در فیلم نهم نیز باشد، اما لوکاس‌فیلم اعلام کرد که برنامه‌ای برای بازسازی دیجیتالی او در فیلم‌های بعدی ندارد. فیشر پیش از مرگ بازی در صحنه‌های خود در "آخرین جدای" را تمام کرد.

Star Wars The Last Jedi1

"جنگ‌های ستاره‌ای: آخرین جدای" قرار است 15 دسامبر روی پرده سینماها برود.

سری فیلم‌های "جنگ‌های ستاره‌ای" از سال 1977 با فیلمی به همین نام به کارگردانی جرج لوکاس با حضور بازیگرانی مانند همیل، فورد و الک گینس آغاز شد. "جنگ‌های ستاره‌ای" دو دنباله "امپراتوری ضربه می‌زند" (اروین کرشنر، 1980) و "بازگشت جدای" (ریچارد مارکواند، 1983) به همراه داشت.

لوکاس بیش از دو دهه پس از نمایش اولین فیلم "جنگ‌های ستاره‌ای" تولید دومین سه‌گانه خود را آغاز کرد که داستان آن پیش از حوادث سه‌گانه اول روی می‌دهد. "جنگ‌های ستاره‌ای: اپیزود اول ـ تهدید شبح" اولین فیلم سه‌گانه جدید بود. این فیلم سال 1999 پخش شد. "حمله کلون‌ها" و "انتقام سیت" سال‌های 2002 و 2005 روی پرده رفتند. شش فیلم اول "جنگ‌های ستاره‌ای" در مجموع بیش از چهار میلیارد دلار در دنیا فروختند. "جنگ‌های ستاره‌ای: نیرو بیدار می‌شود" به کارگردانی جی.جی. آدامز در دنیا 2.068 میلیارد دلار به دست آورد.