به گزارش هنرآنلاین، علیرضا شجاع نوری سخنگوی جشنواره جهانی با اعلام این خبر افزود: مهمانان جشنواره از ٣١ کشور آسیایی، ٢٣ کشور اروپایی، ٦ کشور آفریقایی، ٥ کشور از قاره آمریکا و استرالیا خواهند بود که در این میان از ٢٤ کشور اسلامی نیز میهمان داریم.

وی اضافه کرد: مهمانان جشنواره چند گروه هستند؛ کارگردانان، فیلمنامه نویسان، بازیگران، جلوه‌های ویژه تصویری، تهیه‌کنندگان، مدیران فستیوال‌ها و خریداران و فروشندگان فیلم از جمله مهمانان جشنواره خواهند بود. بخشی از مهمانان نیز استعداد‌های فیلمسازی زیر ٢٧ سال سن هستند که نیمی از آن‌ها از ایران (۵۵ نفر از همه استان‌های کشور) و ۵۵ نفر نیز از کشورهای مسلمان منطقه و آسیا و سایر کشورها هستند که در بخش دارالفنون شرکت می‌کنند.

شجاع نوری در پایان درباره آخرین وضعیت باشگاه جشنواره جهانی نیز گفت: تاکنون بیش از ١٥ هزار نفر در باشگاه جشنواره ثبت نام کرده‌اند. این آمار رو به افزایش است و پیش بینی شده اعضای باشگاه از تسهیلات رزرو و تخفیف در خرید بلیت و همچنین امکان بهره‌برداری از گزیده‌های جشنواره به‌صورت ویژه برخوردار شوند.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره film@fajriff.com است.

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ (۲۸ تا ۲۱ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.