سرویس سینمایی هنرآنلاین: بهرام افشاری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در ایام نوروز با مجموعه "علی‌البدل" به کارگردانی سیروس مقدم مهمان‌خانه‌ها شده است. او در گفت‌وگو با خبرنگار هنرآنلاین درباره فعالیت‌های خود بیان کرد: این روزها مشغول کار روی متنی هستم که نوشتم، یک طرح کامل هم دارم که روی آن نیز متمرکز هستم و فعلاً مشخص نیست به سراغ کدام کار بروم اما قصد دارم نیمه دوم سال 96 یک نمایش به روی صحنه ببرم.

وی با اشاره به این‌که مشغول بازی در مجموعه "پایتخت 5" است، ادامه داد: بسیاری از دوستان در مدیوم‌های مختلف پیشنهاد‌هایی دادند، ولی چون قراردادم با مجموعه "پایتخت 5" است و فیلم‌برداری آن به تعویق افتاده، کمی برنامه‌های من به‌هم‌ریخته است و منتظرم این سریال کلید بخورد تا زمان اتمام آن نیز مشخص شود و بعد نسبت به سایر کارها تصمیم بگیرم.

علی البدل

این بازیگر درباره سریال "علی‌البدل " گفت: همیشه سعی می‌کنم به نحوی کار کنم که توضیحات را خود محصول ارائه دهد و نتیجه کار بگوید که خوب بوده یا نه؛ از آنجایی‌که همدانی هستم، تلاش کردم در این سریال کمی از آهنگ و لهجه شهر خودم استفاده کنم و دینی که نسبت به شهر خودم دارم را ایفا کنم. "علی‌البدل" سریال خوش ساختی است و خوشحالم که در این سریال با بازیگران خوبی چون مهدی هاشمی، مهدی فخیم زاده، هادی کاظمی، محسن تنابنده و سایر دوستان همبازی بودم.

افشاری درباره بازی در فیلم سینمایی "کارگر ساده نیازمندیم " و دیده نشدن بازی او در جشنواره فیلم فجر اظهار کرد: در فیلم "کارگر ساده نیازمندیم " نقشی که ایفا کردم حاصل اعتماد منوچهر هادی و سرمایه‌گذار کار به من بود. یک فیلم کاملاً جدی که به‌اندازه خودش به‌شدت حرف برای گفتن دارد. من هم تمام تلاشم را کردم تا این شخصیت را عمیق نشان دهم، چراکه حرف‌های زیادی از نسل و جایگاه خودش در جامعه دارد که می‌خواهد بازگو کند. خوشبختانه زحمت و تلاشی که کشیده بودم، دیده شد. به این نگاه نمی‌کنم که از دید هیئت‌داوران نادیده گرفته شد، چراکه کاندید شدن یا نشدن یک اثر دلیل بر دیده شدن یا نشدن آن نیست. آن‌هایی که باید کار را ببینند، می‌بینند و از دید آن‌ها بازی من دور نمی‌ماند. من تلاش کردم بهترین بازی خودم را در حد خود نقش نشان دهم. عمدتاً با اعتماد و فضایی که کارگردان‌ها در سینما برایم به وجود آوردند بازی کرده‌ام و فیلم‌های قابل دیدنی هم بودند. من نیز به‌عنوان بازیگر تلاش کردم شخصیت‌های متفاوتی را نشان دهم و این برایم خوشایند است. قبل از اختتامیه جشنواره هم مردم و منتقدان بازی من را مورد لطف خود قرار دادند و امیدوارم فضایی به وجود آید تا من آنچه در ذهن دارم بتوانم در سینما پیاده کنم.

کارگر ساده نیازمندیم

وی در ادامه به اتفاقات سال 95 اشاره کرد و افزود: به لحاظ کاری سال خوبی بود و سعی کردم کیفیت را به کمیت ترجیح دهم، پیشنهاد‌ها زیاد بود، اما سعی کردم آثارم کیفیت و اتمسفر متفاوتی داشته باشند. چه در تلویزیون، چه در تئاتر و چه در سینما همواره سعی کردم نقش‌ها متفاوت باشد، امیدوارم سال 96 نه‌تنها برای من، بلکه برای همه‌سال خوبی باشد.

افشاری درباره فعالیت‌های خود در سال 96 نیز گفت: بسیاری از دوستان کارگردان لطف دارند و متن‌هایی برایم فرستادند، ولی دوست دارم تک کار باشم و بعد از "پایتخت" درست‌ترین انتخاب را داشته باشم.

این بازیگر در خاتمه برای مردم این‌طور آرزو کرد: آرزو می‌کنم سال بهتری برای خودتان بسازید.