به گزارش هنرآنلاین، غلامرضا فرجی، سخنگوی شورای صنفی نمایش با اشاره به برگزاری جلسه روز دوشنبه بیستم دی ماه  این شورا، گفت: براساس جلسه امروز شورای صنفی نمایش، سینماهای سراسر کشور فردا سه شنبه بیست و یکم دی ماه به دلیل درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی تعطیل است و سینماها از روز چهارشنبه بیست و دوم دی ماه فعالیت خود را آغاز میکنند.

وی با اشاره به اکران فیلمهای سینمایی در سینماهای کشور توضیح داد: فیلم سینمایی "شاباش" به کارگردانی حامد کلاهداری از روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه در گروه سینمایی آفریقا نمایش داده می شود. همچنین فیلم سینمایی "مالاریا" به کارگردانی پرویز شهبازی که قرار بود به زودی در سینماهای کشور اکران شود به دلیل نزدیک شدن به ایام سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با درخواست کتبی شرکت فیلمیران که پخش فیلم را برعهده داشت از اکران در زمان مقرر انصراف داد. برهمین اساس و طبق آیین نامه شورای صنفی نمایش فیلم مورد نظر در صورت اکران در گروه سینمایی آزاد نمایش داده می شود.

سخنگوی شورای صنفی نمایش در پایان گفت: "خانه‌ای در خیابان چهل و یکم" به کارگردانی حمیدرضا قربانی با توجه به اینکه فیلم "نفس" به کارگردانی نرگس آبیار همچنان از کف فروش مناسبی برخوردار است، در گروه آزاد اکران می‌شود تا در آینده در گروه سینمایی "کوروش" نمایش داده شود.