سرویس سینمایی هنرآنلاین: "خرگیوش" اولین فیلم مانی باغبانی در مقام کارگردان است و" سد معبر" دومین ساخته محسن قرایی به شمار می‌آید. هر دو کارگردان این روزها سخت مشغول آماده‌سازی فیلم هستند تا بتوانند آثار خود را به موقع برای جشنواره آماده کنند.

به تازگی مراحل فنی "خرگیوش" به اتمام رسیده است و گفتار متن این فیلم توسط زهره شکوفنده دوبلور پیشکسوت ضبط شده و نسخه نهایی به دبیرخانه جشنواره ارائه شده است.

"خرگیوش" اولین ساخته بلند سینمایی مانی باغبانی کاری متفاوت از این کارگردان جوان سینما است که در آن بابک حمیدیان، سیامک انصاری، جواد عزتی، مینا ساداتی، پانته آ سیروس، همایون ارشادی، امید روحانی، ملیکا شریفی نیا، مانیا علیجانی به ایفای نقش می‌پردازند.  فیلمبرداری این فیلم بهار امسال در سکوت خبری انجام شد و فیلمنامه آن توسط مانی باغبانی منتقد و فیلمنامه نویس به نگارش در آمده است. اولین ساخته باغبانی یک فیلم کمدی- اجتماعی است که در خلاصه داستانش آمده است، این شبی که میگم شب نیست رو بذار…

 

فیلم سد معبر

"سد معبر" نیز اثری جدید ازمحسن قرایی است که فیلمنامه آن را سعید روستایی نوشته که سال گذشته با ساخت فیلم" ابد و یک روز"  جوایز جشنواره‌های بسیاری را از آن خود کرد. این نخستین همکاری محسن قرایی با بهمن کامیار در مقام تهیه کننده  است که سال خود با فیلم "مرداد" را در مقام کارگردان در جشنواره حضور دارد. به تازگی نسخه ابتدایی این فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال شده تا در صورت پذیرفته شدن، با دو اثر در جایگاه تهیه کننده و کارگردان در فجر سینمای ایران حضور داشته باشد.

در این فیلم باران کوثری و حامد بهداد که سال گذشته با یکدیگر در فیلم "هفت ماهگی" به کارگردانی هاتف علیمردانی همبازی بودند و این روزها در انتظار اکران این فیلم هستند، برای بار سوم نقش مقابل یکدیگر را بازی می‌کنند.  

در این فیلم علاوه بر بهداد و باران کوثری، نادر فلاح، اکبر رحمتی، آوا شریفی، عرفان ناصری، مرتضی آقاحسینی، بهرام سروری نژاد، سجاد رحیمی، غلامعلی رضایی، فتح‌الله طاهری، مهدی میری، نگار عابدی، علیرضا کمالی‌نژاد، گیتی قاسمی، حسام محمودی، بازیگر خردسال: رونیکا نعمت الله و با حضور محسن کیایی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

سعید روستایی داستان "سد معبر" را در فضایی شهری و اجتماعی تصویر کرده و در خلاصه داستان این فیلم هم آمده است: قاسم کارمند اداره‌ سد معبر شهرداری، در تلاش است وضعیت زندگی خود را بهبود ببخشد، اما در این راه با نرگس همسرش اختلاف نظر دارد….