به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی بنیاد فارابی، علیرضا تابش روز سه‌شنبه 30 آذرماه پس از بازدید از پشت صحنه فیلم سینمایی "شعله‌ور" در زابل گفت: یکی از سیاست‌های سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی تشویق و حمایت از فیلم‌سازان در استان‌های غیر از تهران است.

وی اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک فیلم سینمایی در سیستان وبلوچستان، یک فیلم در سمنان، سه فیلم در خوزستان، چهار فیلم در خراسان رضوی، هشت فیلم در البرز، یک فیلم در اصفهان، یک فیلم در فارس، ٢ فیلم در گیلان، ١٠ فیلم در مازندران، پنج فیلم در هرمزگان، ٢ فیلم سینمایی در یزد و ٧٥ فیلم سینمایی در تهران درحال تولید است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی تصریح کرد: این آمار نشان دهنده علاقه فیلم‌سازان کشور برای تولید فیلم سینمایی در تهران است.

وی گفت: تنوع جغرافیایی و جذابیت نقاط مختلف کشور باعث شده تا نهادهای سینمایی فیلم‌سازان را برای تولید فیلم های سینمایی در خارج از تهران تشویق کنند.

تابش خواستار مشارکت وزارت راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استانداری و سایر نهادها در تولیدات سینمایی شد و تاکید کرد: سال ٩٥ سالی پرشور در تولید سینمایی کشور بوده است.

وی با تاکید بر حمایت از تولیدات سینمایی در استان سیستان و بلوچستان گفت: چنانچه فیلم نامه با کیفیتی به دست ما برسد و گروه تولید برای حضور در این استان رغبت داشته باشند به طور قطع از آنها حمایت می شود.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی افزود: سیستان وبلوچستان با قابلیت های فرهنگی، تاریخی و اجتماعی دارای لوکیشن های بکر و فوق العاده است به طوری که از طریق قاب دوربین سینما و رسانه های تصویری این قابلیت ها به خوبی منتقل می شود.

ساخت فیلم سینمایی "شعله‌ور" با بازی امین حیایی از چند ماه پیش آغاز شده و شماری از لوکیشن‌های این فیلم به کارگردانی حمید نعمت الله و نویسندگی هادی مقدم دوست در سیستان و بلوچستان درحال تصویربرداری است.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد سیستان و بلوچستان، شهردار و رئیس شواری اسلامی شهر زابل، فرماندار زهک و شماری از مسئولان محلی از پشت صحنه فیلم سینمایی شعله ور دیدن کردند.