به گزارش هنرآنلاین، روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، این گزارش به اهم اقدامات فارابی در حوزه‌های حمایت از سینمای ایران، توسعه حضور در سینمای جهان و نیز پشتیبانی از تولید و ساخت فیلم پرداخته است.

بر اساس این گزارش، بنیاد فارابی در سال ۱۳۹۴ از ساخت بیش از ۴۰ فیلم سینمایی به شیوه مشارکت یا اعطای وام حمایت کرده است. مضامین اجتماعی، بیشترین حمایت‌ها را به خود اختصاص داده است و "انقلاب اسلامی و دفاع مقدس" به لحاظ سهم منابع تخصیص یافته در جایگاه دومین موضوع مورد حمایت فارابی در سال ۱۳۹۴ بوده است.

تغییر ساختار حمایت‌ها، در بنیاد سینمایی فارابی، در جهت تولید و اکران تعداد بیشتری از فیلم‌ها به جای سیاست حمایت از فیلم‌های محدود و پر هزینه و نیز تأکید بر شناسایی، حمایت از کارگردانان فیلم اولی و تلاش براى احیاى تولید فیلم‌هاى کودک و نوجوان رویکردهای جدید این بنیاد به شمار می‌رود که بخش مهمی از آن در سال ۱۳۹۴ اجرا شد.

برگزارى نخستین المپیاد فیلمسازى نوجوانان ایران، تشکیل شوراى پژوهشى بنیاد، مرمت ساختمان تاریخى بنیاد پس از چهل سال، رونق فعالیت‌هاى انتشارات بنیاد، راه اندازى وب سایت انگلیسى فارابى با هدف بازاریابى فیلم‌هاى ایرانى، چابک سازى و تحول در ساختارهاى بنیاد، شاخص‌ترین فعالیت‌هاى بنیاد سینمایی فارابی در دوره جدید بوده است.

فارابی در یک سال گذشته درگیر مشکلات عدیده‌ای از جمله: بدهی معوق به بانک‌ها، تجهیزات قدیمی، اختلاف قدیمی با برخى سازمان‌ها بر سر ساختمان قوام و... بوده است که تمام آن‌ها در سال گذشته یا به سرانجام رسیده و تعیین تکلیف یا چابک‌سازی و بازسازی شده‌اند.