به گزارش هنرآنلاین، امین پلنگی دبیر جشنواره جهانی فیلم پارسی گفت: در مراسم پایانی پنجمین جشنواره جهانی فیلم پارسی که 12 مهرماه در سینما پلاس سیدنی برگزار شد، داوران استرالیایی برگزیده‌ها را معرفی کردند.

در بخش فیلم بلند با تقدیر از مجید برزگر و "یک شهروند معمولی"، تندیس غزال طلایی به "فروشنده" ساخته اصغر فرهادی اهدا شد.

در بخش فیلم کوتاه با تقدیر از افشین رضایی و فیلم "پنجره باز" تندیس غزال طلایی به فیلم "500 مثقال طلا" ساخته شهرزاد دادگر اهدا شد.

پلنگی ادامه داد: این دوره بهترین، پرشورترین و جذاب‌ترین دوره جشنواره جهانی فیلم پارسی تا امروز بود. خوشبختانه نمایش فیلم‌ها و برنامه‌های جانبی با استقبال گسترده روبرو شد. مراسم بزرگداشت آقای عباس کیارستمی که از برنامه‌های ویژه این دوره بود، در سالنی مملو از تماشاگر برگزار شد. همچنین جلسه مروری بر آثار مجید برزگر و نمایش فیلم‌های "یک شهروند معمولی" و "پرویز" و پس از آن پرسش و پاسخ این کارگردان با نمایندگان رسانه‌ها و تماشاگران فیلمش با استقبال پرشور همراه بود.

دبیر جشنواره جهانی فیلم پارسی گفت: امیدوارم با تجربه‌های گرانقدری که از این پنج دوره به دست آمده، در دوره‌های بعدی حرکت رو به جلوی جشنواره ادامه داشته باشد.

فرهادی نیز در پیامی کوتاه خطاب به برگزار کنندگان این جشنواره نوشت: از برگزار کنندگان جشنواره جهانی‌ فیلم پارسی‌، داوران و امین پلنگی و همچنین پخش کنندهٔ استرالیایی فیلم تشکر می‌کنم و آرزوی موفقیت برای برگزاری جشنواره در سالهای آتی را دارم.

پنجمین جشنواره جهانی‌ فیلم پارسی از اول تا 12 مهرماه در سیدنی، کانبرا، آدلاید و ملبورن استرالیا برگزار ‌شد. سو موری، مارتین براون، ری آرگال و هلن پنکهرست داوران این دوره بودند.