سرویس سینمایی هنرآنلاین: رایان گاسلینگ و اما استون، بازیگران و دامین شازل، کارگردان چهارشنبه صبح با فیلم "لا لا لند" (La La Land)، ونیز را تحت تأثیر قرار دادند و این اتفاق در همان 10 دقیقه اول روی داد.

به گزارش ورایتی، به گواه اولین واکنش‌ها در نمایش مطبوعاتی "لا لا لند" در جشنواره ونیز و اولین نقدهای نوشته‌شده بر این فیلم و در حالی که "لا لا لند" تازه چهارشنبه شب به طور رسمی این دوره جشنواره را آغاز می‌کند، از همین حالا با قاطعیت می‌توان گفت فیلم جدید شازل در بسیاری از بخش‌ها، یکی از رقبای جدی جوایز اسکار امسال است.

خبرنگاران که البته بیشتر آن‌ها ایتالیایی بودند، در نخستین نمایش مطبوعاتی فیلم، از همان لحظه‌های آغازین که شامل صحنه‌ای تک‌ پلان همراه با رقص و آواز در بزرگراه آل.‌ای. است، خودجوش شروع به تشویق کردند.

اهالی رسانه در پایان فیلم هم به گرمی آن را تشویق کردند که اتفاقی نادر در ونیز است، جایی که حتی فیلمسازان مؤلف قابل احترام نیز می‌توانند هو شوند.

کارل اوخ مدیر هنری جشنواره کارلووی واری گفت: "لا لا لند" کاری می‌کند که قلب شما تندتر بزند و لبخند روی لب‌هایتان می‌نشاند، چیزی که این روزها در کمتر جشنواره‌ای شاهد آن هستید. "لا لا لند" فیلمی درباره هالیوود و صنعت فیلمسازی در آمریکا است.

تیتزیانا مانتووانی خبرنگار ایتالیایی هم گفت: "لا لا لند" شعر محض است. آن‌ها بازیگران و خواننده‌هایی فوق‌العاده هستند.

فیلم جدید شازل یک ادای احترام به عصر طلایی موزیکال‌های آمریکایی است. گاسلینگ در "لا لا لند" نقش یک پیانیست جاز و استون نقش یک بازیگر زن جویای نام را بازی می‌کنند. آن‌ها در لس آنجلس به هم دل می‌بازند، اما هر چه موفق‌تر می‌شوند، با دردسرهای بیشتر روبرو می‌شوند.

جان لجند و جی.کی. سیمونز از دیگر بازیگران فیلم افتتاحیه جشنواره ونیز هستند که یکی از فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل لیدو هم هست. شازل "لا لا لند" را از فیلمنامه‌‌ای نوشته خودش کارگردانی کرده است. "ضربه شلاق" (Whiplash) فیلم قبلی این کارگردان در 2015 برنده سه جایزه اسکار از جمله جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل برای سیمونز شد.

هفتاد و سومین دوره جشنواره فیلم ونیز 31 اوت تا 10 سپتامبر (10 تا 20 شهریور) برگزار می‌شود.