سرویس سینمایی هنرآنلاین: فیلمبرداری "دانکرک" (Dunkirk) دقیقاً در جایی در فرانسه شروع شد که 76 سال پیش در چنین هفته‌ای، 100 هزار سرباز در دوران جنگ جهانی دوم، شهر دانکرک در شمال فرانسه را تخلیه کردند.

اولین عکس‌های منتشرشده از فیلم شامل کشتی‌های جنگی و سربازان است. "دانکرک" تولید شرکت برادران وارنر است و کریستوفر نولان آن را از روی فیلمنامه‌ای نوشته خودش کارگردانی می‌کند.

مارک رایلنس، کنت برانا، کیلیان مورفی، جیمز دارسی و تام هاردی در این فیلم بازی می‌کنند. فیان وایت‌هد، جک لودن، آنایرین بارنارد و هری استایلز خواننده و ترانه‌سرای عضو گروه وان دایرکشن دیگر بازیگران "دانکرک" هستند.

داستان فیلم از جایی آغاز می‌شود که صد هزار سرباز بریتانیایی و نیروهای متحدین توسط نیروهای دشمن محاصره شده‌اند. آن‌ها در حالی که در ساحل گیر افتاده‌اند، دریا پشت سرشان است و دشمن نزدیک می‌شود، در موقعیتی ناممکن قرار می‌گیرند.

بخش زیادی از "دانکرک" با استفاده از دوربین‌های 65 میلی‌متری آیمکس و دوربین‌های 65 میلی‌متری فیلمبرداری می‌شود. بسیاری از لوکیشن‌های اصلی در تولید فیلم مورد استفاده قرار می‌گیرد. نولان "دانکرک" را با همکاری شریک قدیمی خود و همسرش اما تامس تهیه می‌کند.

این فیلم قرار است 21 ژوئیه 2017 روی پرده سینماها برود.

رایلنس برای بازی در فیلم "پل جاسوس‌ها" به کارگردانی استیون اسپیلبرگ برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش مکمل شد و در فیلم "بی‌اف‌جی" بار دیگر با اسپیلبرگ همکاری کرده است. برانا سال گذشته فیلم "سیندرلا" را برای دیزنی کارگردانی کرد. هاردی سال گذشته فیلم "بازگشته" به کارگردانی آلخاندرو گونزالس ایناریتو را روی پرده سینماها داشت که در آن با لئوناردو دی‌کاپریو همبازی است.

"دانکرک" اولین فیلم بلند داستانی نولان بعد از فیلم "بین ستاره‌ای" است که نوامبر 2014 روی پرده سینماها رفت و در دنیا حدود 673 میلیون دلار فروخت. شرکت پارامونت حق پخش داخلی آن فیلم را در اختیار داشت و برادران وارنر فیلم را در سطح بین‌المللی توزیع کرد.

برادران وارنر تهیه‌کننده هر سه فیلم سه‌گانه "شوالیه تاریکی" نولان - "بتمن آغاز می‌کند"، "شوالیه تاریکی" و "شوالیه تاریکی برمی‌خیزد" - همین‌طور فیلم علمی تخیلی "تلقین/آغاز" (2010) بود. سه‌گانه "شوالیه تاریکی" در دنیا 2.45 میلیارد دلار فروخت، در حالی که "تلقین/آغاز" بیش از 800 میلیون دلار به دست آورد.

نولان که متولد 30 ژوئیه 1970 در لندن است با اولین فیلم بلند داستانی خود " "Following که سال 1998 ساخته شد مورد توجه قرار گرفت؛ با دومین فیلمش "یادگاری" (2000) نامزد اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شد و اسم و رسمی برای خود رقم زد و با سه‌گانه "شوالیه تاریکی" در فهرست کارگردان‌های درجه یک قرار گرفت. فیلم‌هایی چون "بی‌خوابی" (2002) و "پرستیژ" بر اعتبار او افزود و با "تلقین/آغاز" که نامزدی جوایز اسکار بهترین فیلم و فیلمنامه غیراقتباسی را برایش به همراه داشت، ایده‌های بزرگ را در قالب یک بلاک‌باستر به سینما آورد.