سرویس سینمایی هنرآنلاین: تعداد فیلم‌های بلند داستانی واجد شرایط برای حضور در بخش اسکار بهترین فیلم در مقایسه با سال گذشته افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است. 282 فیلم در سال 2013 واجد شرایط بودند.

برابر قوانین آکادمی، یکی از شرایط رقابت فیلم‌ها در بخش بهترین فیلم نمایش عمومی آن‌ها به مدت حداقل هفت روز پیاپی در سینماهای منطقه لس آنجلس تا نیمه‌شب روز 31 دسامبر است. فیلم‌هایی می‌توانند رقابت کنند که زمان آنها حداقل 40 دقیقه باشد و به شیوه 35 یا 70 میلیمتری در سینماها به نمایش درآیند. نمایش با فرمت دیجیتال هم قبول است. فیلم‌هایی که نخستین نمایش عمومی یا توزیع آنها در فضایی غیر از سینماهاست، نمی‌توانند در هیچیک از بخش‌های اسکار حضور یابند. اسامی نامزدهای هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار 15 ژانویه 2015 (25 دی) اعلام می‌شود. جوایز اسکار 22 فوریه (صبح دوشنبه 4 اسفند) در دالبی تیه‌تر در هالیوود اند هایلند سنتر در هالیوود برگزار و به طور زنده از شبکه ای‌بی‌سی پخش خواهد شد.

اعلام فهرست موسیقی و ترانه‌های واجد شرایط

آکادمی همچنین جمعه شب اعلام کرد 114 فیلم برای رقابت در بخش موسیقی هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار واجد شرایط هستند.

موسیقی ترنت رزنور و آتیکس راس برای فیلم "دختر از دست رفته"، دنی الفمن برای "چشمان بزرگ"، الکساندر دپلا برای "بازی تقلید"، جانی گرین‌وود برای "فساد ذاتی"، هانس زیمر برای "بین ستاره‌ای" و یوهان یوهانسون برای "نظریه همه چیز" واجد شرایط شناخته شده‌اند.

این در حالی است که دو فیلم "بردمن" و "ضربه شلاق" با وجود تکیه فراوان بر موسیقی نتوانسته‌اند به این فهرست راه پیدا کنند. استفاده بیش از حد از ترانه یا موسیقی‌ای که از قبل وجود داشته، از مواردی است که یک فیلم را از رقابت در بخش اسکار موسیقی محروم می‌کند. الکساندر دپلا با پنج فیلم مختلف در این فهرست حضور دارد: "بازی تقلید"، "هتل بزرگ بوداپست"، "نشکسته"، "مردان آثار ماندگار" و "گودزیلا". کریستوف بک و مارکو بلترامی هم هر یک چهار فیلم دارند. فیلیپ گراس برای موسیقی فیلم "ملاقات‌کنندگان" واجد شرایط شناخته شده است.

در همین حال، آکادمی اسامی 79 ترانه واجد شرایط برای حضور در بخش بهترین ترانه جوایز اسکار 2015 را اعلام کرد. سال گذشته 75 ترانه در این بخش واجد شرایط شناخته شدند. "همه چیز حیرت‌آور است" از فیلم انیمیشن "فیلم لگو"، ترانه "معجزه" از کلدپلی برای فیلم "نشکسته"، ترانه "Yellow Flicker Beat" از لرد برای فیلم "عطش مبارزه: زاغ مقلد - قسمت 1"، ترانه "چشمان بزرگ" از لانا دل ری برای فیلم "چشمان بزرگ"، ترانه "افتخار" از جان لجند و کامان برای فیلم "سلما" و ترانه "Mercy Is" از پتی اسمیت و لنی کی برای فیلم "نوح"، از ترانه‌های واجد شرایط هستند. فیلم انیمیشن "ریو 2" با چهار ترانه در این فهرست حضور دارد. اعضاء رای‌دهنده شاخه موسیقی آکادمی یک فهرست یادآوری و یک کپی دی‌وی‌دی شامل صحنه‌هایی از تمام ترانه‌های واجد شرایط موسیقی دریافت می‌کنند. اعضاء‌ پس از دیدن کلیپ‌ها می‌توانند بر اساس اولویت به نهایت پنج ترانه رای بدهند. پنج ترانه که بیشترین تعداد رای را به دست آورده‌اند، به فهرست نامزدهای نهایی اسکار ترانه راه پیدا می‌کنند.

ورایتی / 12 دسامبر