سرویس سینمایی هنرآنلاین: کوئنتین تارانتینو در حالی وسترن "هشت نفرت‌انگیز" (The Hateful Eight) را کارگردانی می‌کند که اوایل سال جاری میلادی، پس از لو رفتن فیلمنامه این پروژه اعلام کرده بود دیگر روی آن کار نمی‌کند.

ژانویه پیش وبسایت گاوکر مطلبی با عنوان "این فیلمنامه لورفته "هشت نفرت‌انگیز" نوشته کوئنتین تارانتینو است" منتشر کرد که این مطلب از یک وبسایت دیگر لینک شده بود. مطلب لینک‌شده شامل فیلمنامه 146 صفحه‌ای "هشت نفرت‌انگیز" بود. سینماگر 50 ساله همان زمان به وبسایت ددلاین، گفت: خیلی، خیلی افسرده‌ام‌. فیلمنامه‌ای را تمام کرده بودم، نسخه اول آن را و قرار بود زمستان بعد آن را کارگردانی کنم، یعنی یک سال دیگر. فیلمنامه را به شش نفر دادم و الان فیلمنامه لو رفته است."

او افزود "هشت نفرت‌انگیز" پروژه بعدی‌اش نخواهد بود و روی یک فیلمنامه دیگر کار می‌کند که ایده‌اش را در ذهن دارد.

با این حال، تارانتینو تابستان امسال در گردهمایی کامیک کان اعلام کرد نظرش عوض شده و "هشت نفرت‌انگیز" را کارگردانی خواهد کرد.

هاروی و باب واینستین به عنوان مدیر تولید بار دیگر با تارانتینو همکاری می‌کنند. آن‌ها پیش از این در فیلم‌های دیگر چون "سگدانی" و "جانگو آزاد شده" با هم کار کرده‌اند.

برادران واینستین در بیانیه‌ای گفتند: این فیلم مانند تمام پروژه‌های قبلی کوئنتین، نوآورانه، براق و البته بامزه خواهد بود. او بی‌شباهت با هر فیلمساز دیگری است و مثل همیشه به این همکاری که بیش از بیست سال پیش شروع شد، افتخار می‌کنیم.

شرکت واینستین همچنین اعلام کرد "هشت نفرت‌انگیز" که داستان آن پس از جنگ داخلی آمریکا روی می‌دهد، به صورت 65 میلی‌متری فیلمبرداری می‌شود و به صورت 70 میلی‌متری و در ادامه 35 میلی‌متری اکران می‌شود.

هنوز اسامی بازیگران "هشت نفرت‌انگیز" اعلام نشده است، اما از ساموئل ال. جکسن، جنیفر لارنس، مایکل مدسن، والتن گاگینز، بروس درن و تیم راث به عنوان بازیگران این فیلم یاد می‌شود.

ماجرای "هشت نفرت‌انگیز" در چشم‌انداز برفی وایومینگ در دوران پس از جنگ داخلی آمریکا روی می‌دهد و از جایی آغاز می‌شود که بوران یک دلیجان را از مسیرش منحرف می‌کند. فیلم درباره یک گروه بی‌رحم و بی‌اعتماد به هم شامل دو جایزه‌بگیر رقیب، یک سرباز خائن و یک زندانی زن است که وسط ناکجاآباد از یک بار سر درمی‌آورند.

شخصیت‌ها عبارت‌اند از سرگرد مارکوئیس وارن (شکارچی مجرم)، جان روث (مامور اعدام)، دیزی دامرگو (زندانی)، کریس منیکس (کلانتر)، باب (مکزیکی)، اوسوالدو موبری (مرد کوچک)، جو گیج (گاوچران) و ژنرال سندی اسمیترز (افسر ائتلاف ایالات جنوبی).

تارانتینو سال 1994 با "داستان عامه‌پسند" به شهرت زیادی دست یافت. فیلم او در هفت بخش شامل بهترین فیلم و کارگردان نامزد اسکار شد و تارانتینو و همکار فیلمنامه‌نویس‌اش راجر ایواری به خاطر آن اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را دریافت کردند. این فیلم همچنین برنده جایزه نخل طلای کن شد. تارانتینو با "جانگو آزاد شده" هم جایزه اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را برد. "بیل را بکش: جلد 1"، "بیل را بکش: جلد 2" و "گرایندهاوس" از دیگر ساخته‌های اوست.

ایندیپندنت / 3 سپتامبر