به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی عکاسان سینما، بر اساس اعلام محمدمهدی دلخواسته سخنگوی انجمن صنفی عکاسان سینما، مصوبه هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان سینما درباره تعیین حداقل دستمزد ماهانه عکاسان سینما در سال ۱۴۰۱ اعلام شد.

با توجه به در اختیار داشتن تجهیزات گرانقیمت عکاسی (دوربین ها، لنزها،تبلت و…) توسط عکاسان بدون گرفتن اجاره‌بهای آن (بسیاری از مشاغل و عوامل تولید سینما بابت تجهیزات خود اجاره‌بهای جداگانه دریافت می‌کنند) و همچنین شاغل بودن عکاسان سینما به شکل متوسط برای یک فصل یا نهایتا دو فصل در طی یک سال

۱_حداقل یا کف دستمزد برای عکاسان سینما صرفا و فقط جهت عکاسی (صحنه و پشت صحنه فیلم) ماهانه مبلغ سی و پنج میلیون تومان برای فیلم های سینمایی یا سریال های تلویزیونی درجه الف و سریال های نمایش خانگی اعلام می شود.

بدیهی است با توجه به شرایط و سختی هر پروژه وسوابق و مهارت عکاس طبق توافق طرفین این مبلغ می تواند به هر اندازه افزایش پیدا کند.

۲- در پروژه های نمایش خانگی و سینمایی که علاوه بر عکاسی صحنه و پشت صحنه، عکاسی تبلیغاتی (نور، استودیویی و کارگردانی عکس) به عهده همان عکاس است، باید به شکل قراردادی جداگانه و به صورت توافق با عکاس صورت بگیرد.