به گزارش هنرآنلاین، تصوبربرداری سریال «مستوران»، تازه‌ترین محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج، در بیش از ۱۳ لوکیشن مختلف انجام و فصل نخست این سریال در ۲۶ قسمت با نگاهی به داستان‌های کهن ایرانی ساخته شده است.

مسعود آب‌پرور کارگردان سریال «مستوران» درباره این سریال گفت: کار تاریخی- افسانه‌ای در مجموعه‌های بصری تلویزیون خالی بود. تمام تلاش گروه این است که این مجموعه که مبتنی بر قصص کهن و افسانه‌های ایرانی است به زیبایی روایت شود و آنچه که شایسته بینندگان عزیز است به تصویر درآوریم.

آب پرور با اشاره به تغییر کارگردان این مجموعه افزود: زمانی که من به پروژه پیوستم حدود 70 تا 80 درصد از بازیگران برای سریال انتخاب شده بودند و تنها برای چند قسمت آخر توانستیم بازیگر انتخاب کنیم. اما چون این تیم هدف مشترکی داشت این مساله به روند کار خللی ایجاد نکرد و با تمام انگیزه و اشتیاق و به بهترین شکل سعی کردیم به هدف خود برسیم.

کارگردان مستوران تصریح کرد: ذائقه متفاوت مخاطبان تلویزیون ایجاب می‌کند که برای هر سلیقه‌ای ژانری تولید شود، چرا که قاب تلویزیون به خوراک‌های فرهنگی – هنری متنوعی نیاز دارد. مجموعه «مستوران» در تلاش است در راستای حکمت آموزی افسانه‌ای و اتصال ذهن ما به اذهان گذشتگان، حرف خود را منتقل کند و امیدوارم شایسته نگاه مردم باشد.

اکبر کاظمی مدیر تولید درباره ساخت این مجموعه گفت: از سال 98 تصمیم گرفتیم قصه‌ای با این مضمون را به تصویر درآوریم. از ابتدای سال 99 هم انتخاب بازیگر شروع شد و چند منطقه را هم برای لوکیشن درنظر گرفتیم و مورد بازبینی قرار دادیم تا سرانجام احمدآباد مستوفی و شهرک سینمایی مختار را برای لوکیشن اصلی انتخاب کردیم. بیشتر روایت اصلی داستان هم در این مکان رخ داده و تصویربرداری شده است.

بیژن بنفشه خواه از جمله بازیگرانی است که در مستوران به ایفای نقش پرداخته است. بنفشه خواه درباره نقش خود در این مجموعه گفت: سیدجمال سیدحاتمی کارگردان اول «مستوران» که افتخار همکاری با وی را در دو مجموعه «محکومین» و «سرگذشت» داشتم به من پیشنهاد این کار را داد و در واقع کسی که مشوق من برای بازی در نقش‌های جدی بود ایشان بود و بعد از تغییر کارگردان هم که بعد از هفت قسمت رخ داد، همکاری خودم را با گروه به دلیل علاقه‌ای که به نقش و سریال داشتم، ادامه دادم.

مزدک رستمی که در نقش صولت از نقش‌های اصلی «مستوران» بازی می‌کند، کلیت داستان سریال را در زمره قصه‌های کهن ایرانی برشمرد و ابراز امیدواری کرد مورد رضایت مخاطبان قرار گیرد.

سیدپویا بیکی که در نقش «ملازم مخصوص» در «مستوران» بازی می‌کند نیز درباره این سریال گفت: فکر می‌کنم این سریال، مجموعه‌ای متفاوتی در صداوسیما باشد چرا که بر اساس تاریخ مشخص و اتفاق مستندی نیست. موضوع داستان روایت افسانه گونه دارد و میزان تخیل در آن زیاد است و برای همین اتفاقات خلاقانه بیشتری در آن اتفاق می‌افتد و می‌تواند جذابیت بیشتری برای مخاطبان داشته باشد.

پخش فصل نخست سریال «مستوران» محصول سازمان اوج به کارگردانی مسعود آب‌پرور و سیدجمال سیدحاتمی و تهیه‌کنندگی عطا پناهی، از پنجشنبه دوم تیر، هرشب ساعت 22:15 از شبکه یک سیما آغاز خواهد شد.

حمیدرضا آذرنگ، نازنین فراهانی، رویا میرعلمی، بیژن بنفشه‌خواه، الهام جعفرنژاد، عیسی یوسفی‌پور، رابعه اسکویی، صفا آقاجانی، مزدک رستمی، رسول نقوی، حامد محمودی، یدالله شادمانی، جواد انصافی، قربان نجفی، محمد اشکانفر، حمیدرضا معدنکن، الهه خادمی، عبدالرضا نصاری و علی دهکردی از جمله بازیگرانی هستند که در فصل نخست «مستوران» مقابل دوربین رفته‌اند.