گروه سینمایی هنرآنلاین: سریال «بی‌نشان» به کارگردانی راما قویدل و تهیه‌کنندگی مرتضی رزاق‌کریمی قرار است از شبکه سه روی آنتن رود. رزاق‌کریمی با اعلام خبر پایان تصویربرداری پروژه گفت: این سریال در ژانر درام خانوادگی-اجتماعی برای گروه فیلم و سریال شبکه سه تهیه و تولید شده است. تحقیق و نگارش فیلمنامه از حدود دو سال و نیم پیش آغاز شده و آزیتا ایرایی و مهدی حمزه نویسندگی این سریال را بر عهده دارند.

وی درباره این مجموعه تلویزیونی توضیح داد: پژوهش و تحقیق برای گروه کارگردانی «بی‌نشان» اهمیتی خاص دارد، چرا که می‌خواستیم قصه مبتنی بر واقعیت‌های جامعه امروز و داستان برای مخاطب باورپذیر و ملموس باشد. سعی کردیم در این مجموعه تلویزیونی بیشتر به دغدغه‌های روز جامعه بپردازیم.

تهیه‌کننده «بی‌نشان» با اشاره به تنوع لوکیشن‌های متفاوت سریال «بی‌نشان» گفت: برای تصویرداری بخشی از سریال به کربلا هم سفر کردیم و اکنون تصویربرداری به پایان رسیده است و در مرحله صداگذاری و میکس هستیم. 

داستان این مجموعه درخصوص خبرنگاری است که حق طلب و عدالت محور بوده و بنا به ذات حرفه خود، به دنبال روشنگری و اطلاع رسانی است و در حوزه مبارزه با فساد به دنبال کشف حقیقت است. نقش این خبرنگار پیشکسوت را پرویز فلاحی‌پور با نام «شهاب» ایفا می‌کند که در تلاش است کار خود را متعهدانه انجام بدهد و به اصول و تعهد خود به عنوان یک فعال رسانه وفادار بماند.

راما قویدل کارگردان سریال هم با اشاره به ژانر درام خانوادگی این مجموعه تلویزیونی گفت: «بی‌نشان» یک گروه خوب نویسندگی و فیلمنامه قوی دارد و با داشتن یک قصه پرکشش می‌تواند ارتباط خوبی با مخاطب برقرار کند. تمام تلاش و سعی ما این بوده که فضایی را فراهم کنیم همکاران بتوانند به بهترین شکل در این مجموعه به ایفای نقش بپردازند.

سعید وزیری مجری طرح این مجموعه تلویزیونی هم درباره تعداد لوکیشن‌های «بی نشان» گفت: این سریال ۳۰ قسمتی حدود ۷۸ لوکیشن دارد و به طور تقریبی ۵۲  بازیگر در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند.

مریم کاویانی که پس از یکی دو سال دوری از بازیگری بار دیگر در این سریال تلویزیونی ایفای نقش کرده، نقش مینو همسر شهاب خبرنگارِ «بی‌نشان» را بازی می‌کند. نیوشا ضیغمی از دیگر بازیگران این سریال است که درباره نقش خود می‌گوید: بعد از سال‌ها به تلویزیون برگشتم و دلیل آن هم فیلمنامه خوب است. نقش من در این سریال از شخصیت‌هایی که بازی کرده‌ام دور است؛ زنی متفاوت که در زندگی شخصی با چالش‌های زیادی روبه‌رو است و در اوج ماجراهای زندگی‌ به شخصیت شهاب بر می‌خورد.

مجید واشقانی، نیلوفر پارسا، پرویز فلاحی‌پور، سعید زارعی، هلن نقی‌لو، نیوشا ضیغمی، مریم کاویانی، مهدی فقیه، کاظم هژیرآزاد، اکبر رحمتی، رضا ایرانمنش، توماج دانش‌بهزادی، قاسم زارع، احسان امانی، نسرین نکیسا، پویان گنجی و صادق ملک از جمله بازیگران «بی‌نشان» هستند.