به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، تعیین یک گروه ویژه پژوهشی و متخصص در زمینه اکران آنلاین هم از جمله مصوبات این جلسه شورا بود.

در ابتدای جلسه به دلیل اهمیت ظرفیت اکران آنلاین به عنوان بازوی مؤثر در شرایط پساکرونا در کنار سالن‌های سینمایی و به منظور بهره‌وری از این هم‌افزایی برای تقویت چرخه عرضه و نمایش آثار عطف به یکی از فصول نظام نامه اکران، درباره بررسی و تعیین روش‌های جدید آنلاین اکران آثار سینمایی بحث و تبادل نظر و مقرر شد یک گروه پژوهشی و متخصص مطالعات و بررسی‌های لازم در زمینه اکران آنلاین، بازشناسی نقاط قوت و ضعف، ارزیابی ضریب موفقیت پلتفرم‌ها و بسترهای موجود و افق‌های پیش رو را به عمل آورد و نتیجه را جهت جمع بندی و تصمیم گیری نهایی به شورای راهبردی اکران ارائه دهد.

همچنین، شورای راهبردی اکران با جایگزینی ۲ فیلم جدید سینمایی از تاریخ چهارشنبه اول تیرماه ۱۴۰۱ موافقت کرد. فیلم‌های «طلاخون» به کارگردانی ابراهیم شیبانی و تهیه‌کنندگی حسن کلامی و موسسه پخش فیلمیران سبز و «روز ششم» به کارگردانی حجت قاسم‌زاده اصل و تهیه‌کنندگی رحمان سیفی آزاد و موسسه پخش راه عرفان برای تاریخ چهارشنبه اول تیرماه ۱۴۰۱ برای اکران در سینماها معرفی شد.