به‌ گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط‌ عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، پنجمین جلسه از هفتمین فصل پاتوق فیلم کوتاه روز دوشنبه ۱۶ خرداد با نمایش ۴ فیلم کوتاه برگزار می‌شود. در این جلسه فیلم‌های‌ کوتاه داستانی «شعبده» به‌ کارگردانی سیاوش فرهادی، «ارفاق» ساخته رضا نجاتی، «سی تومن نقد» به‌ کارگردانی محمدرضا عبدالملکی و انیمیشن کوتاه «پیوسته» ساخته فرزانه قبادی به نمایش درمی‌آیند.

در این رویداد سعید هاشم‌زاده، منتقد سینما به‌ عنوان کارشناس ویژه جلسه پنجم پس از اکران آثار با کارگردانان فیلم‌ها به گفت‌و‌گو می‌نشیند و آثار را تحلیل و بررسی تخصصی می‌کند. اجرای این برنامه را مصطفی ساجدی بر عهده دارد.

فیلم کوتاه «شعبده» به‌نویسندگی و کارگردانی سیاوش فرهادی و تهیه‌کنندگی سیاوش و حسن فرهادی در ژانر رازآلود تولید انجمن سینمای جوانان بجنورد است. «ارفاق» به‌نویسندگی و کارگردانی رضا نجاتی و تهیه‌کنندگی موسسه فرهنگی و هنری پویا نوین ماندگار و سولماز وزیرزاده فیلمی در ژانر معمایی است که سیمرغ بلورین بخش فیلم کوتاه چهلمین جشنواره فیلم فجر را در کارنامه دارد.

محمدرضا عبدالملکی «سی تومن نقد» را در ژانر پلیسی نویسندگی و کارگردانی کرده و این فیلم به‌ تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران و بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) ساخته شده است. انیمیشن کوتاه «پیوسته» را نیز فرزانه قبادی ‌نویسندگی و کارگردانی کرده و تهیه‌کنندگی آن را انجمن سینمای جوانان شاهرود بر عهده داشته است.

پنجمین جلسه فصل هفتم پاتوق فیلم کوتاه، دوشنبه‌ ۱۶ خردادماه ساعت ۱۵ در پردیس سینمایی چارسو، سالن شماره ۶ برگزار می‌‌شود و شامل نمایش آثار و جلسه نقد و بررسی خواهد بود. حضور برای تمامی علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.