به گزارش هنرآنلاین به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم سینمایی «هناس» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه که از ۱۸ خرداد اکران آن در سینماهای سراسر کشور آغاز می‌شود، نمایش افتتاحیه خود را در جمع دانشجویان دانشگاه‌های تهران و شهرستان‌ها کلید خواهد زد.

«هناس» قصه ترور یک عشق و روایتی ملتهب از دوران زندگی تا شهادت داریوش رضایی‌نژاد از شهدای هسته‌ای و نخبگان علمی کشور است که با تصمیم عوامل قرار است پیش از شروع اکران رسمی در سینماها، به دلیل اهمیت وجه علمی زندگی این شهید برنامه‌هایی برای نمایش‌ افتتاحیه‌ در دانشگاه‌های تهران و شهرستان‌ها از جمله دانشگاه محل تحصیل او، خواجه نصیرالدین طوسی انجام شود.

متقاضیان برای ثبت نام اکران‌های دانشگاهی فیلم‌ می‌توانند به https://formaloo.com/sayar-henas و http://ekranmardomi.ir/ مراجعه کنند. به همین ترتیب اکران‌های دانشگاهی «هناس» در ۱۰ دانشگاه از جمله شاهد، علامه طباطبایی، صداوسیما، خواجه نصیرالدین طوسی، خرم‌آباد، علوم و تحقیقات، صنعتی اصفهان، مازندران، صنعتی شریف و تهران مرکز در روزهای مختلف برگزار خواهد شد.

«هناس» دومین ساخته حسین دارابی پس از فیلم سینمایی «مصلحت» است که بهروز شعیبی در نقش داریوش رضایی‌نژاد و مریلا زارعی در نقش شهره پیرانی دو بازیگر اصلی آن هستند.