به گزارش هنرآنلاین، فرشید درخشان که در کارنامه کاری‌اش کارگردانى و تهیه‌کنندگى سریال‌هاى طنز عروسکى، انیمیشن، و برنامه سازی را دارد، درباره ساختار این برنامه گفت: گروه سنى مخاطبین این برنامه، نوجوان به بالا است، که علاوه بر ساختار دراماتیک و همین‌طور استانداردهای سیتکام‌ها، درباره طرح‌واره‌هاى روانشناسى و نقش آن‌ها در زندگى، در قالبى سمبلیک و طنز، مخاطبین خود را با تله‌هاى شخصیتى آشنا می‌کند و گه‌گاه راه حل‌هاى رهایى از آن‌ها را آموزش می‌دهد. 

سازنده سریال «سین شو» و «ماجراهاى صبا»، درباره مجموعه «خارج از محدوده» اضافه کرد: این مجموعه به‌عنوان برنامه شاخص مصوب معاونت سیما در شبکه آموزش تولید می‌شود.

وى با اشاره به تجربیاتش در حوزه مدیریت خلاق کمپین‌هاى مختلف تبلیغاتى، ترکیب طنز موقعیت، طرح‌واره شناسى و تکنیک‌هاى مختلف اتاق فکر را مزیت رقابتى این سریال دانست و گفت: «خارج از محدوده» در مرحله نویسندگی است، هادی حوری و سمیه تاجیک نویسنده و بازنویس طرح‌هاى خروجى از اتاق فکر هستند و دکتر مهدی طباطبایى مشاور طرح‌واره شناسى کار و متن است.  

عروسک‌ها و دکور این برنامه نیز در حال آماده سازی است. همچنین دکور این کار توسط امیر بنایى و عروسک‌ها توسط على اعتصامى‌فر و محمد اعلمى در حال ساخت هستند. مدیر تولید و برنامه‌ریز کار لیلى مرادى و از بازیگران اصلی کار، می‌توان رامین ناصرنصیر را نام برد. این برنامه در گروه آموزش‌های رسمی شبکه آموزش تولید می‌شود.