به گزارش هنرآنلاین، فیلم سینمایی «هناس» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه که از فیلم‌های پربحث چهلمین جشنواره فیلم فجر بود، از نیمه خردادماه راهی اکران در سینماهای سراسر کشور می‌شود. این فیلم با برداشتی از ترورهای دهه‌های ۸۰ و ۹۰ نخستین اثر با موضوع زندگی شهدای هسته‌ای است که به روایتی آزاد از داستان زندگی شهید داریوش رضایی‌نژاد می‌پردازد.

پرداختی ملموس و زنانه از شخصیت شهره پیرانی همسر این شهید هسته‌ای که تلاش های او برای حفظ امنیت خانواده‌اش را به تصویر می‌کشد. فیلمنامه «هناس» که در ژانر ملودرام عاشقانه به نگارش درآمده؛ تلاش دارد مخاطب را با عمق تلخی ماجرای ترور افراد شاخص ملی آشنا کند.

ماجراهای هولناکی که روز گذشته ۱ خردادماه، شاهد یکی دیگر از این سلسله ترورها، یعنی ترور شهید حسن صیادخدایی بودیم که صحنه شهادت او در خودرو با ضرب گلوله تداعی‌کننده لحظه ترور شهید رضایی‌نژاد است.

«هناس» دومین اثر سینمایی حسین دارابی پس از «مصلحت» است که فیلمنامه آن را احسان ثقفی نوشته و مریلا زارعی در نقش شهره پیرانی و بهروز شعیبی در نقش داریوش رضایی‌نژاد دو بازیگر اصلی آن هستند.

وحید رهبانی، سولماز غنی، امین میری، علیرضا نایینی و کوثر حیدری (هنرپیشه خردسال) با هنرمندی سیاوش طهمورث سایر بازیگران این فیلم سینمایی را تشکیل می‌دهند.