به گزارش هنرآنلاین، فیلم سینمایی «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری و تهیه‌کنندگی سمیرا و روح‌الله برادری با ادامه‌ نمایش‌ در آمریکای شمالی در جشنواره فیلم «مینیاپولیس» (۱۵ تا ۲۹ خرداد) حضور خواهد داشت. این یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم ایالات متحده است که سعی دارد فضایی برای تبادل فرهنگی بین ملت‌ها فراهم کند و فرصتی در اختیار تماشاگرانش قرار دهد تا غنای سینما را کشف و درک کنند.

«زالاوا» در این جشنواره که امسال در سالن‌های سینما به صورت حضوری برگزار می‌شود، با سه نمایش در روزهای ۶ ، ۹ و ۱۹ ماه می (۱۶، ۱۹ و ۲۹ خرداد) در بخش Dark out، کنار آثار منتخب ژانر جشنواره‌های جهانی برای طرفداران فیلم‌های بین‌ژانری، وحشت، رازآمیز و اکشن به نمایش درمی‌آید.

همچنین «زالااوا» در جشنواره‌ جهانی چهار روزه‌ فیلم‌های ژانر وحشت اورلوک در نیواورلئان در ایالت لوییزیانا (۲-۵ ژوئن) به نمایش درمی‌آید. در معرفی این جشنواره آمده است: «نیواورلئان، تسخیر شده‌ترین شهر آمریکا توسط ارواح، میزبان فیلم‌ها‌ی ژانر وحشت و افسانه‌های ترسناک و خون‌آشام و دلهره‌آور و طرفداران پروپاقرص ژانر از سراسر جهان است.»

این فیلم ماه گذشته در ایالت پنسیلوانیا در جشنواره فیلم‌های مستقل جیم تروپ به نمایش درآمد و نامزد جایزه بهترین فیلم شد. ‎نوید پورفرج، پوریا رحیمی‌سام، هدی زین‌العابدین، باسط رضایی، شاهو رستمی، فریدون حامدی، صالح رحیمی، زاهد زندی و مهسا حجازی در «زالاوا» بازی کرده‌اند که قرار است به زودی در سینماهای ایران نیز اکران شود.