به گزارش هنرآنلاین، نخستین نشست شورای سیاستگذاری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران در سال ۱۴۰۱ با حضور سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، عبدالحمید احمدی رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره، سید مجتبی علوی دبیر جشنواره و جمعی از دست اندر کاران این رویداد، برگزار شد.

صالحی امیری در این نشست که در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد با تاکید بر اینکه بدیلی همچون سینما نمی‌توان پیدا کرد، گفت: در حوزه ورزش به خصوص در بخش پارالمپیک سوژه‌های بسیار خوبی برای ساخت فیلم وجود دارد؛ باید قهرمانی‌ها و پهلوانی‌ها را از طریق سینما به مردم، به ویژه نسل جوان، نشان داد.

او با اشاره به حمایت کمیته ملی المپیک از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌ و عکس ورزشی ایران بر ضرورت راه‌اندازی دبیرخانه دائمی این جشنواره نیز تاکید کرد.

عبدالحمید احمدی رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره نیز در این نشست با ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره فیلم و عکس ورزشی، از مذاکره با منطقه آزاد کیش برای میزبانی این رویداد خبر داد و گفت: برگزاری جشنواره با حضور مهمانان ایرانی و بین‌المللی در جزیره کیش در آستانه برگزاری جام جهانی، می‌تواند ظرفیت‌های این منطقه را بیش از پیش معرفی کند.

سید مجتبی علوی دبیر جشنواره نیز بر ضرورت برگزاری هر چه باشکوه‌تر جشنواره عکس ورزشی با همکاری فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) و انجمن نویسندگان و عکاسان ورزشی همزمان با جشنواره فیلم تاکید کرد.

در این نشست برخی اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره از جمله علی روئین‌تن رئیس هیات انتخاب و داوری، حجت‌الاسلام علی احدی مدیر دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، مهدی میرجلیلی مدیرعامل سازمان بسیج ورزشکاران، سید صادق موسوی مدیرکل دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل سازمان سینمایی، مهین فرهادی زاد مشاور امور بانوان رئیس کمیته ملی المپیک و فرهاد طلوع کیان مدیر روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک دیدگاه‌ها و نظرات خود را درباره برگزاری جشنواره فیلم‌های ورزشی ارائه کردند.

همچنین در ادامه این نشست روند برگزاری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران و پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس ورزشی ایران از سوی مدیران اجرایی جشنواره تشریح و برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد تصمیماتی مصوب شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی(fICTS)  است، مقر FICTS در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۲۵ کشور عضو این فدراسیون هستند. جشنواره ایران به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی، میزبان ۳۴ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و با توجه به جایگاه بین‌المللی این جشنواره و استقبال از آن، آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند.

متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام تا اول خردادماه به سایت رسمی جشنواره به نشانی ww.sportfilmfest.ir  مراجعه کنند.

سیزدهمین دوره جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران با حمایت کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، فدراسیون ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، وزارت ورزش و جوانان، سازمان صداوسیما و سازمان سینمایی وزارت ارشاد در بخش خصوصی و به همت موسسه فرهنگی هنری خانه هنر خیام تیرماه ۱۴۰۱ همزمان با هفته المپیک برگزار می‌شود.