به گزارش هنرآنلاین، «قندنامه» عنوان یک مجموعه کوتاه تلویزیونی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن کریمیان است که در ایام نوروز ۱۴۰۱ روی آنتن شبکه مستند می‌رود. این مجموعه که در سیزده قسمت ۱۰ دقیقه‌ای با حال و هوای نوروزی تولید شده است، با لحنی شیرین از اهمیت زبان و ادب فارسی می‌گوید و از تاثیر و گستره نفوذ زبان و ادبیات فارسی در کشورها و ملت‌های مختلف در ادوار تاریخی صحبت می‌کند.

«قندنامه» به عنوان تازه‌ترین محصول مرکز مستند سوره، تلاش دارد پاسخی برای ضرورت توجه به حفظ و گسترش زبان و ادبیات فارسی و نیز دل‌نگرانی‌ها نسبت به به‌خطر افتادن فرهنگ ایرانی باشد.

«رباعی همایون»، «امیرالامرای چین ۱ و ۲»، «بوی جوی مولیان»، «حافظ و گوته»، «شعر عطار»، «نامه گیوک خان»، «بر گستره بالکان»، «فردوسی دوستان»، «تا قلب مالزی»، «مترجمان بخارست»، «ترکان فارسی دوست» و «آرزوی بورخِس» عناوین قسمت‌های مختلف این مجموعه است.

«قندنامه» علاوه بر شبکه مستند از دیگر شبکه‌های تلویزیونی نیز پخش می‌شود. عوامل این پروژه عبارتند از کارگردان و تهیه‌کننده: محسن کریمیان، پژوهشگر و نویسنده: سعید فرمانی، گوینده متن: فریبا رمضان‌پور، گروه گرافیک متحرک: امین صادقی‌اصفهانی، محسن سهرابی و حسین ملک‌حسینی و تهیه شده در مرکز مستند سوره.