به گزارش هنرآنلاین، مستند - پرتره «آقای صیاد را ول کنید» روایتی‌ است از چهار دهه گذشته تاریخ ایران از زبان محمد صیاد، عکاس خبری بین‌المللی که سال ۱۹۸۰ به‌ عنوان عکاس سال آسوشیتدپرس انتخاب شد. در این مستند ۵۲ دقیقه‌ای، صیاد ماورای سیاست و سیاست‌زدگی‌های رایج، با گویش و تجربه‌های زیستی خاص خود، شاهد عینی و تصویرگر زمانه‌ای است که روایت می‌کند.

مراحل ساخت «آقای صیاد را ول کنید!» که حاصل بیش از ۵۰ ساعت گفت‌‌وگو با محمد صیاد است، بیش از سه سال به طول انجامیده است. تدوین این مستند از ترکیب عکس‌ها و خاطرات صیاد از اولین روزهای انقلاب، دوران جنگ تحمیلی و دیگر رویدادهای مهم اجتماعی و سیاسی ایران با رویکردی خلاقانه به همت سهند صمدیان انجام شده است.

ترکیب صدای فیلم را محمدرضا دلپاک انجام داده و طراحی پوستر و تیتراژ آخرین فعالیت هنری زنده‌یاد مهرداد ذوالنور است. «آقای صیاد را ول کنید» که تولید مرکز فیلم تصویر است، در بخش نیمه‌بلند پانزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش درآمد و جایزه دبیر جشنواره  برای سوژه منحصر به‌فرد را به دست آورد.

نشست نقد و بررسی این فیلم ساعت 19 پس از نمایش با حضور کارگردان و محمد صیاد در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.