گروه سینمایی هنرآنلاین: پست اینستاگرامی هفته گذشته واتسن با تصویری از راهپیمایی حمایت از مردم فلسطین با انتقادهای گسترده و شدید مقام‌های رسمی رژیم صهیونیستی روبه‌رو شد. وزیر علوم پیشین در کابینه بنیامین نتانیاهو و سفیر صهیونیست‌ها در سازمان ملل متحد ستاره جوان «هری پاتر» را به داشتن رویکردهای ضد یهود متهم کردند و خواستار عذرخواهی این بازیگر جوان شدند. هر چند همه می‌دانند صفحه واتسن در اینستاگرام را خود او مدیریت نمی‌کند.

در واکنش به هجوم گسترده صهیونیست‌ها به اما واتسن، گروه موسوم به هنرمندان بریتانیایی حامی فلسطین با نگارش نامه‌ای بار دیگر حمایت خود را از مردم مظلوم این کشور اعلام کردند. بیش از ۴۰ چهره سرشناس از جمله سوزان ساراندنون، گائل گارسیا برنال، جیم جارموش، مارک رافلو، ماکسین پیک، ویگو مورتنسن و استیو کوگان در این نامه نوشتند: «ما در حمایت از فلسطین به اما واتسن می‌پیوندیم و معتقدیم همبستگی یک کار است و از حق فلسطینی‌ها برای بهره بردن از حقوق بشر ذیل قوانین بین‌المللی می‌گوید.»

در بخش دیگر نامه با اشاره به گزارش نهاد ناظر حقوق بشر از نژادپرستی و نسل‌کشی در سرزمین‌های اشغالی آمده است: «ما معتقدیم موازنه قدرت در فلسطین به هم خورده است؛ از یک سو اشغالگران صهیونیست و از سوی دیگر فلسطینی‌هایی که خانه و کاشانه‌شان با تهاجم نظامی و نظام آپارتاید به اشغال درآمده است. ما جلوی تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای اخراج مردم فلسطین از خانه و زندگی‌شان با توسل به زور می‌ایستیم و هر گونه نژادپرستی را محکوم می‌کنیم.»

از دیگر کسانی که نامه را امضا و حمایت خود را از اما واتسن در همبستگی با مردم مظلوم فلسطین اعلام کرده‌اند می‌توان به جیمز شیمس، آصف کاپادیا، میرا ناییر و کن لوچ اشاره کرد. لوچ که همواره از حامیان سرسخت فلسطینی‌ها و منتقدان جدی صهیونیست‌ها بوده، به تازگی قربانی دیدگاه و عقیده خود و از حزب کارگر انگلیس اخراج شد.