به گزارش هنرآنلاین، پیش‌تولید «گیلدخت» به کارگردانی مجید اسماعیلی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی از ابتدای سال ۹۸ شروع شده و از اواسط همان سال در استان گیلان کلید خورده است و پس از حدود ۲ سال تصویربرداری آماده پخش می‌شود. نویسنده این سریال ۶۵ قسمتی مجید آسودگان است که برای نگارش فیلمنامه حدود ۵ سال زمان گذاشته و از دیگر کارهای او می‌توان به سریال‌های «چادر گلدار» و «راه و بی‌راه» اشاره کرد.

این اثر تاریخی بعد از تجربه موفق فیلم سینمایی «ماهی سیاه کوچولو» اولین سریال تلویزیونی مجید اسماعیلی محسوب می‌شود. از دیگر فیلم‌های اسماعیلی به فیلم سینمایی «خدا جیرجیرک‌ها را دوست دارد»، «رقص روی یخ»‌ و «گمیچی» را می‌توان نام برد.

در خلاصه داستان چنین آمده است: حکایت گلنار و اسماعیل که در میان هیاهو و مهلکه قجری تار و پود دلشون با مهر و محبت هم بافته می‌شود، قصه و غصه عاشق و معشوقی که اگه صد دلیل برای رفتن داشته باشن یه بهونه برای موندن پیدا می‌کنن و...

طراح لوگوی «گیلدخت» حسام حاجی‌پور است و مجری طرح آن موسسه فرهنگی هنری وصف صبا که به سفارش مرکز فیلم و سریال معاونت برون‌مرزی سازمان صدا و سیما تولید شده و البته بازیگران و عوامل آن به زودی معرفی می‌شوند.