به گزارش هنرآنلاین به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به محمدحسین نیرومند آمده است:

«نظر به مراتب ایمانی، مدارج هنری، تجارب و سوابق ارزشمند کاری در طول سالیان متمادی و برخورداری از ویژگی‌های برجسته کارشناسی، جنابعالی را به عنوان مشاور هنری و امور سینمایی منصوب می‌نمایم. اطمینان واثق دارم مشورت‌های کارشناسی مبتنی بر دانش و تجربه می‌تواند به ارتقای کیفی و گسترش مبانی ارزشی در تولیدات هنری و سینمایی بینجامد. بدیهی است حوزه‌های سینمایی و هنری از مشاوره‌های کاربردی جنابعالی بهره‌مند خواهند شد. توفیقات روزافزونتان را در پرتو عنایات الهی و تحت هدایت حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای مد ظله العالی مسالت می‌نمایم.»

محمدحسین نیرومند فارغ‌التحصیل کارشناسی طراحی صنعتی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران  و دارای گواهینامه درجه یک هنری است. وی در دوره‌ای سردبیر و مدیر مسئول کیهان کاریکاتور بود. از جمله سوابق نیرومند می‌توان به  مدیر گروه جوان و طرح و برنامه شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران، سرپرست دفتر طنز مرکز هنرهای تجسمی و معاونت سینمایی حوزه هنری و دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور اشاره کرد.

مشاور هنری وزیر ارشاد در دولت‌های نهم و دهم و مدیر عامل انجمن سینمایی انقلاب و دفاع مقدس از دیگر سوابق محمدحسین نیرومند است. وی در فعالیت هنری خود موفق به دریافت لوح تقدیر و نشان طلا از معاونت فرهنگی و تبلیغات جنگ ستاد فرماندهی کل قوا، جایزه ویژه یومیوری شیمبون ژاپن و نشان عالی تجسمی کشور شده و تدریس در دانشکده هنرهای زیبا و صدا و سیما و دانشگاه سوره در کارنامه کاری‌اش دیده می‌شود. نیرومند همچنین تالیفاتی در حوزه هنرهای بصری دارد.