به گزارش هنرآنلاین، فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری که نزدیک به یک ماه است روی پرده سینماهای هنر و تجربه رفته، در بیست و سومین حضور بین‌المللی خود در جشنواره بوگوتا در کلمبیا به نمایش درمی‌آید.

هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم بوگوتا از تاریخ ۱۵ تا ۲۳ مهر ماه (۷ تا ۱۵ اکتبر) در کشور کلمبیا به صورت حضوری برگزار می‌شود و فیلم سینمایی «دشت خاموش» در بخش «کلاس‌های نبرد» این جشنواره به نمایش در می‌آید. این در حالیست که احمد بهرامی در پی نامزدی «دشت خاموش» در ۲ رشته بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری پانزدهمین دوره جوایز فیلم آسیا، برای حضور در مراسم اهدای جوایز که در تاریخ ۱۶ مهرماه در شهر بوسان در کره جنوبی برگزار می‌شود، به این کشور سفر کرده است. 

حضور در بیش از ۲۵ جشنواره بین المللی و کسب جوایز مهمی برای سینمای ایران از جمله دریافت تندیس شیر بهترین فیلم بخش افق‌ها از فستیوال ونیز سال ۲۰۲۰، تندیس بهترین فیلم از فستیوال هنگ کنگ سال ۲۰۲۱ از افتخارات «دشت خاموش» بوده که پخش بین‌المللی آن توسط شرکت «پرشیا فیلم» با مدیریت علی قاسمی انجام می‌شود.  

علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، تورج الوند، مجید فرهنگ، ناصر علاقه‌بندان، راضیه ایرانی، نرگس امینی، محسن یگانه، مهتاب خوش‌منش، شقایق آقازاده، اهورا بهرامی، پارسا و ارشا سبحانی، برسام بهرامی، مینا سرقره در این فیلم بازی کرده‌اند. این فیلم سیاه-سفید قصه‌ای کارگری را روایت می‌کند.